Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet legkönnyebben...

Hogyan lehet legkönnyebben teljes felmentést intézni testnevelésből?

Figyelt kérdés
A lányom feszélyezve érzi magát az iskolai testnevelés órákon a testalkata miatt, és emellett nemrég megtudtuk, hogy néha bunkó megjegyzéseket is kap az osztálytársaitól. Emiatt kínszenvedésként éli meg ezeket az órákat. Szeretnénk neki felmentést intézni még tanévkezdés előtt, de úgy tűnik, hogy ez szülői kérésre nem lehetséges. Tudtok valamilyen kiskaput vagy tippet?

2021. aug. 15. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Inább járjon sportolni, egyen megfelelően. Vidd dietetikushoz, biztasd hogy mozogjon, mert neki se egeszseges a túlsúly. Ezzel a gondolkodással csak az egészségtelen életmódra ösztönzöd és ártasz neki. A túlsúly komoly betegségek előfutára.
2021. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kövér, csak a fenekére hízott el nagyon.
2021. aug. 15. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem próbálod gyógytestnevelésre átirat i a suliban? Azt semmiképp ne engedd, hogy semmit se spóroljon. Amúgy ortopédiai orvos adhat felmentést
2021. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Sportoljon, nem spóroljon🙄
2021. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Nálam is ugyanez van körülbelül testalkatilag, csakhogy nekem mégis a tesi az egyik kedvenc tantárgyam :D

De nem ez a lényeg.

Szerintem nem érdemes ez miatt felmentést kérni. Ha ennyire kellemetlenül érzi magát, akkor tegyen ellene, kezdjen el edzeni.

Én még azzal segítettem, hogy komfortosabban érezzem magam tesin, hogy passzos nadrág helyett melegítőnadrágot hordtam.

2021. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az nem emelte ki annyira a fenekem vonalát.
2021. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lehetne így felmentést szerezni, de átérzem. Engem általános iskolában végig csesztettek emiatt a tesiórákon. Nekünk kötelező egyenruhánk volt, ami önmagában sem volt előnyös (passzos rövidnadrág és póló), de nem is lehetett a méretemben kapni (rámjött, de feszült, kényelmetlen volt). Nem volt lehetőség gyógytesire stb., nekem is ugyanazt kellett csinálnom mint mindenki másnak és természetesen nem ment, béna voltam benne pl. békaügetés, bukfenc, kötélmászás, fejenállás, szekrényugrás stb., egyik sem ment. Mindig kinevettek, kicsúfoltak, kigúnyoltak és sokszor ebben sajnos a tanár is partner volt, többször megalázó megjegyzéseket tett, beszólogatott. Alsós koromban többször előfordult, hogy kikéretőztem a mosdóba és "elfelejtettem" visszamenni vagy arra is volt példa, hogy a szüleim inkább igazoltak nekem egy-egy napot, hogy ne kelljen bemennem. Középiskolában már egy fokkal jobb volt, mert ott nem volt kikötve a ruházat (én is hosszú melegítőt vagy leggingseket hordtam, pólóval vagy pulcsival) és már többnyire nem ilyen gyakorlatokat csináltunk, hanem több volt a mindenféle csapatjáték, futás stb., tehát kevésbé volt ciki és nálunk annyira a tanár sem vette komolyan az órákat. Amúgy iskolán kívül mindig sportoltam, szerettem a családdal túrázni, biciklizni és általános iskolában lovagoltam is. Viszont az iskolai élmények miatt mindig némileg idegenkedtem a közösségi sportolástól és borzalmas emlékeim vannak abból az időszakból, jócskán megkeserítette azokat az éveimet.
2021. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok a háziorvost felkeresni a dologgal, hátha ő tud intézni valami felmentést és javasolni a lányodnak valami mozgásformát, ami komfortos lenne neki.
2021. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!