Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért keresnek ennyire (mocsko...

Zetsu99 kérdése:

Miért keresnek ennyire (mocskosul) rosszul a tanárok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak egy példa: egy kezdő középiskolai tanár a garantált bérminimum alatt keres.

2021. aug. 17. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
A dolog 1945 után indult meg, amikor a politika felsőbbrendűsége kezdett eluralkodni a szakmai ismeretek felett. Ez egy törvényszerű kontraszelekciót is hozott. Ráadásul a tanári teljesítmény csak nagyon hosszú, akár 5-10-20 éves távlatban értékelhető ténylegesen, amikor az oktatott nemzedék tényleges saját teljesítményében tükröződik a korábbi tanári munka.
2021. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Nemcsak a tanárok
2021. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez bizony a módszerváltás utáni kormányok bűne.

Én állami vállalatnál dolgoztam mérnökként, párom meg tanár volt, és a 80-asok végig úgy telt, nagyjából 2 éves periódusokban, hogy fizetésben én elléptem, ő felzárkózott. Aztán 89 után egyre jobban és jobban, folyamatosan maradt le.

89 után sok olyan cikk jelent meg a sajtóban, hogy az ázsiai kis tigrisek is úgy kezdték a gazdasági felfejlődést, hogy beruháztak az oktatásba, satöbbi, amire a hivatalos reakció meg, akár baloldali hülye kormány volt hatalmon, akár jobboldali hülye kormány, az volt, hogy nem az számít. :D

Az egy más tészta, hogy a 89 előtti, más típusú eszetlenségben meg egy felsőfokot végzettre még gyanakodva is néztek, és legfeljebb a győztes munkásosztály szövetségese lehetett, ami azért mindig azt jelentette, hogy az esztergályos többet vitt haza.

És igen, a szakma 45 után olyan szempontból hígult, hogy akkor minden szülő azt kívánta a gyermekének, ha van ilyen lehetőség, nehogy álljon nyugdíjig a kábelgödör mellett az ásóval, vagy kapáljon, vagy a bányában kaparja a szénfalat, hanem legyen neki jó élete, meleg iroda, ülő munka, és ez átlagos gimis jótanulónál, kinek semmi érzéke nem volt semmihez amúgy, a tanári pályát jelentette.

Hülye egy világ volt az is, meg ez is. :D


Egyébként a tanárokkal szemben már nagyon régóta a társadalomban rendkívül ellenséges érzületek vannak, ez a nyári szünet egy átlag polgár számára teljesen megemészthetetlen, ez bármikor előjön egy kis kapargatásra. Hát ez az emberiség egyik alapvető tulajdonsága, az aljas irigykedés. :D

2021. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem érdekük (mármint a hatalomnak),hogy az oktatás tényleg jó legyen,így pedig a tanárok is tisztességesen legyenek megfizetve.
2021. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Mert a tánárok ennyit érnek. Igen, fel lehetbezen
2021. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Véletlenül elküldtem, szóval a tanárok ennyit érnek.


150e tanárról beszélünk, mellé még bejön több tízezres adminisztratív személyzet.


Ergo nagyon sokan vannak, ennek ellenére nulla érdekérvényesítő képességük van. Se normális szakszervezetük, se normális lobby szervezetük nincs. Egész egyszerűen a tanárok erre képesek. Nem véletlenül annyi a ponthatár a tanári szakokra, amennyi...


Ezzel szemben nézd meg, az orvosok mit értek el... és nincsenek többen. Egyszerűen jobbak, jobb az érdekérvényesítő képességük, nem léhűtők, mint a tanárok többsége. Meg lehet sértődni a tanároknak ezen a kommenten, csak sajnos igaz.

2021. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

KI megy tanárnak eleve? aki sehova máshova nem kell, a munka meg büdös neki.

egy raktáros többet keres egy futár többet kap-na de ott melózni is kell...


ki az eleve, aki 5 év egyetem után elmegy 150 nettós kezdőbérért???


egy faluvégi segédmunkás a 6 elemivel is csak köpne egyet erre!

2021. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Én tanító szakos hallgató vagyok, mellette pedig egy multinál dolgozom. Nem büdös a munka mert már régóta dolgozom, csupán gyerekkoromtól kezdve érdekelt ez a szak így elkezdtem. Amíg viszont a fizetés és a megbecsülés ilyen mocskosul rossz lesz, sehová sem megyek a jelenlegi helyemről.
2021. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
90%

#6: "Egész egyszerűen a tanárok erre képesek. Nem véletlenül annyi a ponthatár a tanári szakokra, amennyi..." Semmi köze ennek a ponthatárhoz. Pszichológia szakra járok (tanácsadás- és iskolapszichológia specializáció), itt volt az egyik legmagasabb a ponthatár abban az évben, amikor felvettek, és ha ezen a területen szeretnék majd elhelyezkedni, ugyanúgy a pedagógus bértábla (azaz: kb. minimálbér) fog vonatkozni rám is.

Tehát még egyszer: ennek semmi köze a ponthatárhoz, a magas ponthatáros szakon végzetteknél sem alapvetés, hogy emiatt jobban meg lesz becsülve a munkájuk.

2021. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem megmozdulnak ês egyszerre

2021. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!