Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon az egyetemeken...

Magyarországon az egyetemeken miért nem úgy szervezik az órarendet,hogy legyen ebédszünet?

Figyelt kérdés

Én az alapszakot külföldön csináltam, ott az órarendek úgy voltak megcsinálva,hogy 11:30 és 12:30 között volt egy órás ebédszünet.Ekkor tudtak enni az oktatók és a hallgatók is.


Az egyetemnek volt menzája is, ahol kedvezményesen tudtak enni az oktatók és a hallgatók is.

De, sokan a közeli éttermeket vették igénybe vagy a sarki kebapost.



Nemrég láttam az órarendünket, mikor ránéztem láttam,hogy az óra délig tart, majd negyed óra szünet és jön a következő blokk.

Negyed óra semmire sem elég szinte.


Mikor kérdeztem valakit,hogy mi van az ebédszünettel, azt mondták "nincs".


Ilyenekre miért nem gondolnak a szervezők?


2021. júl. 31. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyetlen magyar egyetemen sincs ebédszünet. (És nem tudom, máshol hogy megy, de nekünk középiskolában sem volt - ha mondjuk negyed 3-kor végeztünk, akkor azután ebédeltünk.) Az egyetemek meg pláne nem is egységes az órarend. Van, hogy csak délután van órám, vagy üresjárat korábban napközben, akkor megoldom. Én örülök, hogy ez nem akasztja meg a napot.
2021. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem itthon ez nem szokás. Én egyetemen és középiskolában sem tudtam soha "normális" időben ebédelni, mert mindig órám volt.
2021. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Inkabb szerverznek ugy, hogy penteken meg lehetoleg csutortokon vagy hetfon se legyen tanitas, es legyen ido tanulni es/vagy dolgozni.
2021. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1#


Nálunk sem volt egységes, a különböző szakokon, karokon.

11:30 és 12:30 között viszont nem volt tanítás, ebben egységes volt.


Nem értem,hogy miért is nem "szokás" az ebédelés, pedig a nap legfontosabb étkezése.Nincs igénye az embereknek ilyen fontos dologra?

2021. júl. 31. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Corvinuson 20 perc a normál szünet és ebédidőben van egy 30 perces szünet. Szerintem ez kb. ideális. 1 óra nekem sok lenne. Azért gondolj abba is bele hogy nem mindenki akar vagy tud rendszeresen ilyen éttermekben, kifőzdékben enni. Sokan hoznak otthonról mondjuk kaját. Vagy vannak akik nem akkor, nem ott akarnának kajálni. Nekik szívás lenne egy óra szünet. Bár az igaz hogy a 15 perc meg egy picit rövid.
2021. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5#


Az egyetemi menzán nem éttermi árak voltak nálunk,hanem jóval kedvezményesebb.


Az otthonról hozott ételt nincs lehetőség megmikrózni, legalábbis én még nem láttam ilyesmit.

2021. júl. 31. 16:04
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

#6 Értem én persze, én sem olyan étteremre gondoltam, csak nem találtam jobb szót. De ettől függetlenül rengetegen vannak akik akármi miatt nem akarnak ott/akkor enni.


A mikrózási lehetőségről én nem tudok, de nyilván sokan nem is igénylik. Én csak pár alkalommal vittem főtt kaját, akkor nem foglalkoztatott ez.


Én nem mondom hogy nincs igazad, csak van egy másik oldal is. Szerintem az általam említett 30 perc az kb egy normális kompromisszum.

2021. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem ez valahogy sose merült fel mint probléma. Otthon (albérletben) nyugodtan meg szoktam reggelizni és vacsorázni, napközben meg van nálam valami rágcsálnivaló (szendvics, gyümölcs, keksz, magvak). Ha lenne ebédszünet, az azt jelentené, hogy később végeznék, ami jobban zavarna.
2021. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Engem zavarna, régen gimiben volt az, hogy volt egy hosszabb szünet "ebédnek" én rühelltem mindig, menni akartam órára, hogy hamarabb hazamehessek
2021. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Pázmány BTK-án van egy 45 perces ebédszünet.
2021. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!