Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetemen MFK-n...

A Miskolci Egyetemen MFK-n van 0. ZH az elsőéveseknek, mint például a BME-n?

Figyelt kérdés

Lehet-e számítani matematika és fizika témában szintfelmérő tesztre, ami ha nem sikerül jól akkor járni kell felzárkóztató órákra?


Most fogom kezdeni az MFK-t, matekból sosem voltam egy kiemelkedő tehetség viszont szorgalommal és tanulással egy erős gimnáziumban viszonylag jó emelt érettségit tettem, fizikából pedig közepet.


Ahogy hallottam oda járó ismerősöktől, nem szoktak túl erősek lenni ezekből a tárgyakból a hallgatók és pont ezért ha valakinek van egy erős tudása középiskolai anyagból akkor tanulással hamar ki lehet tűnni a tömegből. Azt is hallottam, hogy az első félévben nincsenek nehéz tárgyak. Megnéztem a mintatantervet tantárgyleírással és követelményrendszerrel együtt és valóban nem tűnik túl bonyolultnak. Amit még mondtak, hogy a későbbi félévekben elég sok tárgy van, mint például a kémia 2, amin elég sokan el szoktak hasalni, míg a kémia 1 csupán középiskolás tananyag.


Ott végzett / oda járó hallgatóktól kérdezném, hogy mire lehet számítani.


Előre is köszönöm a választ!



2021. aug. 17. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekünk matekból és kémiából volt, de jegyet nem kaptál rá, csak szintfelmérő gyanánt íratta, ami alapján a későbbiekben gyakoroltunk. Kémia tényleg nem vészes, az első félévben konkrétan ugyanazon szaladtok végig, amit középiskolában is tanítottak (számolásokra figyelj). Kis jó tanács más témában: ábrázoló geometriánál kösd fel a gatyád. Többek közt ezért is hagytam ott egy félév után, de kinek mi.
2021. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!