Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges szakon vagyok,...

Zsolti Aladár kérdése:

Önköltséges szakon vagyok, egyik félévemet megismétlem, viszont már a fele tárgyam kész van, van rá esélyesem, hogy kevesebb pénzt fizessek be?

Figyelt kérdés
Önköltséges szakon vagyok a Debreceni Egyetemen a következő félévemből nagyjából a fele tárgyak megvannak így kevés is lesz az óraszámom, hol/hogyan tudnám kérvényezni, hogy a költség esetleg kevesebb legyen (kb.240.000ft).

2021. aug. 23. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van, attól függ, hogy ott megoszlik-e a tandíj kreditarányos részre és alapdíjra vagy sem. Ismerek olyan helyet, ahol sajnos nem (Pázmányon csak visszaigényelni tudod a felét egy kreditszám alatt, de 20 kreditnél pl ugyanannyit fizetsz, mint 30 esetén), de például én OE-n vagyok önköltségesen és ott a kb 300 000 úgy oszlik meg, hogy 150 a kötelező, a többi meg kreditenként kb 5000 ft.
2021. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem na TO-t kérdezd meg, vagy a tanulmányi szabályzatban benne kell lennie. Mindenhol más.


Egyébként nálunk kérvényt kellett beadni és ekkor kreditarányosan kellett fizetni, de a felét mindenképp (BGE). Csak mondjuk nálunk olyan volt, hogy ha a következő félévben meg sok tárgyat kell felvenned, az is kreditarányosan lesz, szóval akár többet is fizethetsz, mint a tandíjad. Nem lehet utána váltani.

2021. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!