Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Targyfelvetel hogyan mukodik?

Targyfelvetel hogyan mukodik?

Figyelt kérdés
Most vettek fel egyetemre, elsoeves vagyok, holnaptol lesz a targyfelvetel. Nezegettem en mar mintaterveket meg minden felet de en nagyon nem latom at hogy mit es hogyan kell csinalni. Hol latom hogy milyen targyakat kell felvenni? Eleg surgos lenne mert tenyleg nem ertek hozza, nem mellesleg elutaztunk szoval gep kozelben se vagyok es telefonrol kell csinalnom mindent gyenge tererovel ami megneheziti a helyzetem..

2021. aug. 23. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem, melyik szak?

Az egyetemes honlapján keress mintatantervet/tanegységlistát, abban benne lesz, milyen tárgyakat kell felvenned az első félévben. A Neptunban a tárgykódra keress rá, az alapján vedd fel a tárgyakat. Kb. 30 kreditnyi tárgyat kell felvenned.

2021. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyak menüpont alatt van a tárgyfelvétel, arra kattints rá. Ott ki kell választani a megfelelő félévet (lehet már automatikusan azon lesz) és ott fogod látni, hogy miket lehet felvenni. Ezekből válogasd ki ami neked kell (azon belül is a számodra szimpatikus időpontot, ha van több), pipáld be és nyomd meg a felvétel gombot. Ha van belőle elmélet és gyakorlat is, mindkettőt ki kell választani, csak úgy tudod felvenni. Nagyjából ennyi lenne, nem nehéz.

Arra azért számíts, hogy tárgyfelvételkor le van terhelve az egész, nem fogsz tudni gyorsan belépni, mert csak korlátozott számú embert enged be és utána is lehet, hogy kidob, a helyek meg telnek be. Stresszes tud lenni, de ne ijedj meg, ez a Neptunnál normálisnak számít. Azt vedd fel elsőre, aminél a legfontosabb a jó időpont és legyen B terved is. Érdemes előre megtervezni az egészet, hogy lehetőleg ne legyenek ütköző óráid.

2021. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező tárgyakat és azokat, amikre következő félévben ráépül más tárgy feltétlenül vedd fel.

Ha egy gyakorlatnál több időpont van, akkor egyiket válaszd ki.

Gyakorlat gyakorlattal nem ütközhet!!!

2021. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!