Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4,41-es bachelor diplomaátlagg...

4,41-es bachelor diplomaátlaggal be lehet jutni államilag finanszírozott mesterképzésre?

Figyelt kérdés
2021. aug. 25. 17:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

persze

van, ahol a felvételi pontokat lehet duplázni, így az oklevél nem is számít

2021. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

mit jelent a felvételi pontok duplázása?


ahová én mennék jövőre, ott 6-tal szorozzák a diplomát, nem két tizedesjegyre, csak simán.

tehát 6x4=24


24 pontom lesz csak, mint az 5-ös diplomásoknak 30.


nagyon izgulok, hogy hozzam be ezt a hátrányt?

2021. aug. 25. 17:57
 3/24 Vodafonelive ***** válasza:
0%

Sehogy, a diplomajegyeden sohasem fogsz tudni változtatni. Tudod, ilyenkor van az, hogy jobban kellett volna tanulnod az X féléved alatt, jobb jegyeket szerezni, jobban meg kellett volna nyomni az államvizsgád és a többi satöbbi. 😊

Szerzel plusz pontot, nem tudsz mást csinálni. Különben meg mesterképzésre mindenkit felvesznek. Nekem 2,79 lett a BSc és pont 50 pontom lett (18-cal szorozva ez a szám) és zsinorban elvégeztem, egy tárgyat kellett újravizsgáznom és így lett 3,45 a végjegy levelezőn.

Én mindenképpen bejelölnék egy fizetőst, mert én így önköltségesre kerültem be de 2 félév után olyan jó volt az átlagom meg igazából sokaknak elfogyott az állami félévük, hogy az utolsó 2 félévet államin nyomtam le. Persze pénzkidobás volt az egész,(létesítménymérnöki mester) úgyhogy ha valami büféruhatár szakra mész, ott még az önköltséges diákhitelt is meggondolnám, hogy vissza tudod-e majd valaha fizetni. 😁

2021. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
nyelvvizsgák szoktak plusz pontot érni meg publikációk is, illetve a szóbeli / írásbeli felvételi is beleszámít. felvin nézd meg hogy hogyan szokott zajlani a kiszemelt egyetemen és szakon a felvételi, és azok alapján ki tudod találni hogy mire koncentrálj
2021. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

3


nos, a súlyozott tanulmányi átlagom összesítve 4,77 lett

az államvizsgám, szakdolim is mind 4 és 5.


egyetlen kettesem volt egész egyetem alatt, és egyetlen hármasom.

a többi jegyem mind 4 és 5.

2021. aug. 25. 18:22
 6/24 A kérdező kommentje:

4


szakmai nyelvvizsgákra kell koncentrálnom, azokért jár még 10 pluszpont

2021. aug. 25. 18:23
 7/24 A kérdező kommentje:

#2 "Tudod, ilyenkor van az, hogy jobban kellett volna tanulnod az X féléved alatt, jobb jegyeket szerezni, jobban meg kellett volna nyomni az államvizsgád és a többi satöbbi."


azért gáz hogy 2,79-es diplomával éppen te oktatsz ki.


azért az nagyon más, mint a 4,41!

2021. aug. 25. 18:25
 8/24 Vodafonelive ***** válasza:
0%

Itt a baj, hogy államvizsgán nem tudtál ötösre teljesíteni, ez a baj! Akkor mégis hogyan hitted, hogy ötös lehetsz? SEHOGY!

Biztos van köze a diplomajegynek is az ember teljesítményéhez mérten de őszintén? 1 helyen nézték eddig a diploma jegyet, sehol máshol, mert alapvetően senkit sem érdekel. Ha meg felvágsz ilyennel, hogy márpedig nekem ötös a diplomám aztán a munkaerőpiacon meg semmit nem érsz, akkor van probléma, khm-khm.

Ettől függetlenül ezt Neked kell lenyelned és bosszankodni rajta, hogy nem sikerült elérni az ötöst, én tökre jól alszom a hármassal is és mivel kettő is van az egyikre azt tudom mondani, hogy egy gyenge a másik meg egy jó erős hármas. :D

2021. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

az államvizsgám 5 lett, a szakdogavédésem meg 4


még egyszer, ilyen siralmas 2,79-el ne legyen ekkora arcod.


tudod, engem bántott ez a 4,41, pedig ez remek eredmény egy 2,79-hez mérten mindenképp.


és te miért nem tanultál jobban?

2021. aug. 25. 22:49
 10/24 Vodafonelive ***** válasza:
0%

Ez az egesz ne menjen mar at szemelyeskedesbe konyorgom.

Latom a matek nehezen megy de megsugom, ha meg tudtad volna vedeni a szakdolgozatodat otosre kiszamolhattad volna mostanra, hogy meglenne az az otos. Az allamvizsga jegyek sokat szamitanak, az X feleves teljesitmenyed pedig egyetlen jegy a szorzoban.

Nem ekkora, de megis elvegeztem(ahogyan a mestert is) es ahogyan irtam, nem azt nezik, hogy hanyas lettel, mert lexarjak.


Segitek meg egyszer, mert latszik valami buferuhatar mesterre mennel.

Neztel minimum 3 evre visszamenoleg (szeptemberi-februari kezdessel) statisztikakat? Mennyi volt elozo evekben a ponthatar, mennyi volt a felveheto szemelyek szama, mennyi az eselye bekerulni az adott szakra? Tobben jelentkeznek a bufeszakra, mint a meghirdetett ferohely, kevesebben? Gondolom ezeket nem nezted meg csak a 1 honappal ezelotti ponthatart.

Masik opcio (de ugye ezt buferuhatar szakra nem ajanlom, mert vissza is kell valamibol fizetni), jelentkezel onkoltsegesre es 2 felev utan atjelentkezel allamira. Diakhitel2 pedig 0% kamat, el sem hinned szamokban ez mennyire sokat er, mennyire megeri ameddig nem dolgozol a munkaeropiacod, nem veszel fel lakashitelt es meg sorolhatnam, viszont felejtsd el a buferuhatar szakkal, mert gyakorin sok siras megy emiatt, sajnos….

2021. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!