Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika óráitokon milyen...

Informatika óráitokon milyen számítógépek álltak rendelkezésetekre?

Figyelt kérdés

Úgy általános, mint közép iskolában, vagy esetleg főiskolán, egyetemen.


Amikor én jártam ált iskolába, akkor még Comodore számítógépek voltak és Videoton, a Basic programnyelvet vettük. A gimiben már 386-os számítógépek voltak, színes képernyővel (otthon még csak fekete-fehér volt!), DOS operációs rendszerrel, amin szöveget is szerkesztettünk, de Turbó Paszkál programnyelven is megtanulhattunk programozni. Főiskolán a gépteremben 486 és pentium számítógépek voltak. Laptoppal nem találkoztam. Nálatok mi volt a helyzet?



2021. aug. 26. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind általánosban, mind gimiben asztali gépek voltak.


Jellemzően valami Intel procival (I3/Dual Core), valami integrált videókártyával.


Általánosban ilyen Comenius Logo, Paint, Word ment. Gimiben már Excel, Gimp, adatbáziskezelés, videószerkesztés is volt.


Most másodéves egyetemista leszek, van a gépteremben valami gép, szerintem a fentiekhez hasonló, de senki nem használja őket. Prog 1,2-t gyakorlatilag mindenki saját laptoppal nyomta végig.


Nekem egy I5-ös procim van, dedikált 2 gigás videókártyával, 16 gb rammal.

Ez már bírja a Cadet is.

2021. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Átlanosban egy 10 éves gép volt,és lassú.

úgy 2015-ben kaptunk új intel i5-ös gépeket.

Középben már nagyon jók gépek voltak,bírta azn csgo stb

WóEgyetemre meg nem megyek

2021. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Windows 95 :) annó 😀
2021. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk felsőben (2010-12) Windows 98 futott még a gépeken.
2021. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a hőskor
2021. szept. 1. 05:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Gimiben valami intel celeron szutykok voltak. Windows xp... néhány gépen windows 98. 512 mb ram... "erősebb" gépek már 1-2 gb ramot kaptak. Általánosban is ezeket használtuk. Természetesen crt monitorokkal. 2016-ban érettségiztem. Azóta gondolom újítottak.


Egyetemen (mérnök informatikus):

Intel i5 és i7 szériák voltak. Pontos modelleket már nem tudom.

22-27 colos ips monitorok. 16 vagy 32 gb ram (virtualizációhoz kellettek a combos gépek pl).

2021. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!