Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha történelemből újra érettség...

Ha történelemből újra érettségizek az beszámít a pontjaim közé?

Figyelt kérdés
Általános orvosi karra szeretnék jelentkezni, de a történelem érettségim csak 3-as lett. Viszont úgy hallottam, hogy a négy alaptantárgy megismétlésekor azok nem számítanak be a pontba. Az a kérdésem, hogy ez igaz-e?

2021. aug. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem fog számítani semmilyen más érettségi eredmény, csak a biosz és a fizika/kémia, mert az érettségi pontokat már nem az összes, hanem csak e két kötelező vizsgatárgy százalékos eredményei alapján kell kiszámolni, így csak ezeknek az eredményeit fogják nézni.
2021. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Az érettségi pontokat két féleképpen számolják: az egyik amikor minden tárgy érettségi eredményét nézik, a másik amikor duplázol ezt írta le az első. Azt fogja a rendszer kiválasztani számodra ami a legjobb eredményt adja. Szóval ez nem igaz, hogy nem számít más, akkor számít ha úgy jobban jönnél ki pontokban.
2021. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az utolsó hozzászóló sajnos nem érti a rendszert. A probléma az, hogyha te orvosira akarsz menni akkor neked az “érettségi eredmények” pontokba a biológia illetve a kémia/fizika számít bele. Minden más mint pl a töri matek stb a tanulmányi pontokhoz adódik. Na mármost ezeket soha nem tudod már javítani, mert ezek az “iskolai éveid kell hogy tükrözzék”. Sajnos végigjártam ezt az utat, úgyhogy pontosan tudom.
2021. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Igen is beleszámít a tanulmányi pontokba. Hülyeségeket ne mondj egyértelműen le van írva a felvin.

2021. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sincs igaza, azaz mindenkinek félig :D

Abban az esetben beleszámít a pontodba, és javítani is tudsz vele ugye, ha még nincs érettségi bizonyítványod. Ennek a legegyszerűbb prózai oka az lehet, ha nem érettségiztél ötödik tárgyból, ezért nem adhatták ki a bizonyítványt négy érettségi tárggyal.

Amennyiben viszont van már érettségi bizonyítványod, nem számít, mit javítasz a törin, orvosira a korábbi eredményeddel számolnak már csak.

Ha nincs még bizonyítványod, viszont pl. most mész bioszra ősszel, kémiára meg jövő tavasszal, akkor már ősszel kapsz bizonyítványt. Tehát ha ebben az esetben javítani akarsz az alaptárgyakon, csak ősszel teheted meg!

2021. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem ne mondjad mi van a felvin, én pontosan tudom, végigcsináltam a procedúrát. Neked kellene újraolvasni. Utolsó hozzászóló korrekt egyébként. Én is ezt akartam írni, bár lehet elég pongyolán fogalmaztam. Sok sikert és kitartást! Remélem hamarosan te is orvostanhallgató leszel! :)
2021. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Kedves #4-es!

A többieknek igaza van, summázva az infókat: ha orvosira akarsz menni és van bizid, a bioszt kémiát és a fizikát tudod javítani. Ezt egyébként a felvis kalkulátorral le is tudod ellenőrizni kedves kérdező! Figyelj arra hogy az új eredményeid tanusítványként tüntesd fel, minden mást pedig bizonyítványként.

A #4-esnek pedig csak annyit, hogy a stílus maga az ember, hülyeségeket pedig sajnos egyedül csak te beszéltél itt.

2021. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!