Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hiányzás gyakorlatról egyetemen?

Hiányzás gyakorlatról egyetemen?

Figyelt kérdés

Előreláthatólag 1 napot fogok hiányozni szeptemberben, aznap van 3 órám: 1x 3 órás gyakorlat, 1x 1 órás gyakorlat és 1x1 órás előadás.

Nem lesz gond ha ekkor hiányzok? Illetve igazolnom kell-e? Orvosi igazolást elfogadnak?

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban.



2021. aug. 30. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem és tanárfüggő.

Az Óbudai Egyetemen összesen 3 gyakorlatról lehet egy félévben hiányozni.

És nem kell orvosi igazolás.

De ez az OE. Más egyetemen máshogy van: az egyik osztálytársam a SZIE-re járt Gödöllőre (már végzett), és ott néhány tanár sokkal lazábban vette a hiányzásokat, volt hogy elég volt a gyakorlatok 50%-án részt venni.

2021. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És az a 3 óra az 3 alkalomra vagy ahogy írtam 1 db 3 órás gyakorlatra értendő?

Én az SZTE-re fogok menni, már keresgéltem a neten is és ott is ezt a 3 órát írták, de nem volt egyértelmű, hogy akkor ez egy alkalomra vagy 3-ra vonatkozik.

2021. aug. 30. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, igazából rosszul írtam, a gyakorlatok 30%-ról lehet hiányozni az OE-n.
2021. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Megj: tárgyfelvételnél nem tudsz variálni az időpontokkal?
2021. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez még egyetemen belül is tárgy és tanárfüggő, így erre nem tudunk válaszolni.

Nálunk (Gödöllői egyetem) van olyan gyakorlat ami egyáltalán nem kötelező, van ami papíron kötelező de le se szarják, van ahol évi 3 alkalom hiányzás megengedett mindenféle indoklás nélkül, van ahol semennyi sem megengedett, és az esetleges hiányzást (természetesen megfelelően, pl. orvosi igazolással indokolva) is pótolni kell egy másik alkalommal.

2021. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Igaz, hogy tárgy és tanárfüggő az egyetemen belül is, de ez amúgy totál szabálytalan, mivel a TVSZ (Tanulmányi- és Vizsgadzabályzat) egyformán vonatkozik mindenkire, csak egyes oktatók hiszik azt, hogy ők felette állnak.
2021. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően a legtöbb helyen úgy van, hogy 30%-ról lehet hiányozni büntetlenül, 30-50% között a tanár eldönti, hogy akar-e jegyet adni, 50% felett automatikusan nem teljesítettként kezelik a tárgyat, tehát úgy buksz meg, hogy 1-est sem kapsz. Hivatalosan ha akkor hiányzol, nem lesz semmi probléma. Igazolnod sem kell, az egyetem arról szól, hogy felnőtt ember vagy felnőtt teendőkkel, így ha nem mentél órára, akkor valószínűleg ügyet intéztél, például. Vizsgánál már más a helyzet, az majd igazolható lesz orvosi papírral.


Megteheted azt is, hogy az órát vezető tanárral beszélsz, hogy mivel pont azon az egy napon nem jó, ezért beülnél egy másik gyakorlatra, ami azon a héten van. Általában rugalmasak a tanárok, és meg szokták engedni (már persze ha a feltételek adottak hozzá).

2021. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenki válaszát.
2021. aug. 30. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!