Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumi beköltözés...

Egyetemi kollégiumi beköltözésnél mi értelme az olyan járványügyi intézkedéseknek, hogy csak 1 db kísérő mehet, és karszalagot kap mindenki, mikor másnaptól úgyis "össze vannak eresztve" a kollégisták?

Figyelt kérdés

Elvileg a lázmérés helyett ezt alkalmazzák nálunk a beköltözéskor. Minden kollégista - a beköltözés alatt karszalagot kap (mint valami sokezres rendezvényen...:D), és minden hallgatóval csak 1 kísérő mehet, aki felviszi a cuccot, akit szintén jelölnek karszalaggal...

Ennek egy egyetemi kollégium esetén mi értelme van, amikor másnaptól, de legkésőbb hétfőtől úgyis fékeveszetten megy majd a felügyelet nélküli összefekvés, összebújás, egymás nyakában bulizás a klubban, meg egymás poharából ivás, meg 10-en zsúfolódnak össze egy 4 ágyas szobában, stb. tehát ilyen körülmények. Akkor a beköltözést miért kell ilyenekkel bonyolítani?



2021. aug. 31. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... Én tavaly költöztem be így a koliba, amikor szintén be voltak vezetve hasonló intézkedések. Nekem a kedvencem az volt, hogy a kollégium épületében mindenki mindenhol tartsa be a 1,5 méter távolságot, miközben a szobákban a két ágy között nincsen ekkora hely és nyilván a beköltözéskor is állt a sor stb. :D Úgyhogy nálunk a gyakorlatban senki nem tartotta be ezeket és nem is tudták betartani velünk mindet, mert életszerűtlen volt és nem is volt elég kézfertőtlenítő, elég ember aki minderre figyelt volna, nem volt elég idő (pl. egy kísérővel vagy egyedül többet kell fordulni, mire valaki bepakol). Valamint a kiköltözés (mikor a távoktatás miatt ki kellett költözni) is hasonló volt, akkor pl. nálunk sorszámot osztottak és egyszerre csak 5 embert engedtek be egy kísérővel, de így akkora volt a csúszás, hogy nem is fért volna bele mindenki az egy napba, ezért a végére már elhagyták ezeket, hogy meggyorsítsák a folyamatot és mindenki ki tudjon költözni.
2021. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%
Miért, hány kísérőt akarsz vinni? 😂Minek a beköltözéshez kísérő? De szokj hozzá, a koliban sok hülye szabály van, mindenhol keveredtek majd úgyis. Bár értelmes kollégiumokban azért nincs mindenki-mindenkivel összefekszik felállás. A járvány óta senki nem mehet fel a szobákba, csak titokban és több kamera is van, hogy ezt ellenőrizzék.
2021. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
2-es Én pl. mindig vittem kísérőt, mikor egyet, mikor többet. Egyszerű az oka: tudtak nekem segíteni a pakolásban. Nálunk elég sok mindent magunknak kellett vinni a kollégiumba, így elég sokszor kellett volna fordulnom ha mindent egyedül kellett volna bepakolnom és valamit el sem bírtam volna egyedül (pl. mikró). Ez idő és fáradtság, amit az ember megspórolhat, ha van segítsége.
2021. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!