Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SNI, szakértői véleményben...

SNI, szakértői véleményben írtakat betartja az iskola?

Figyelt kérdés
Van 2 szakmám amit nem speciális iskolában végeztem el és nem kaptam SNI-vel járó segítséget sem az oktatásban, sem a vizsgákon, mivel nem jeleztem az év elején hogy SNI-s vagyok. Most járok egy szakma utáni éretségire felkészítő 2 éves képzésre, és itt jelzném az SNI-t. Ezt írják a szakértői véleményben: "(2011. évi CXC. Nkt. 4.§ 25.) A fenti törvény 6. sz. melléklete alapján habilitációs, rehabilitációs órát kell szervezni számára annak érdekében, hogy sajátos nevelési igényéből eredő hátrányait csökkentsék." Ezt ugye nem fogják megszervezni? Úgy, hogy előző évben jó jegyeim voltak és a vizsgáim is jóra sikerültek. (Nagykorú vagyok.)

2021. szept. 1. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként nyilatkoztam már írásban, hogy az előírt SNI fejlesztést nem kérem a gyerekem számára. Ez alapján azt gondolom, hogy nagykorúként te is dönthetsz arról, hogy az előírt segítséget igénybe veszed-e. De a legkerekebb választ az iskolától kaphatod, a kérdezés biztosan nem jár semmilyen hátránnyal rád nézve.

Sok sikert kívánok neked!

2021. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!