Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZOLNOKIAK! A Vargát vagy a...

SZOLNOKIAK! A Vargát vagy a Verseghyt ajánlanátok egy bejáró tanulónak?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Varga
2021. szept. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a buszpályaudvartól mindkettő kb ugyanolyan messze van, méghozzá nagyon közel is vannak egymáshoz, szóval ez alapján én nem döntenék a kettő között.
2021. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 köszi, értem. Ha úgy kéne dönteni, hogy melyikbe "éri meg" menni melyiket ajánlanátok? Kicsit jobban kifejtem. Felsőben eddig mindig kitűnő voltam, egyetemre biztosan szeretnék menni. (jogira talán) Tudom, hogy mindkét iskola egy bizonyos szintet elvár a tanulóitól, DE nem szeretném az egész tini koromat egy könyv felett görnyedve tölteni... Nagyon nehéz ez most nekem, mert eddig úgy voltam vele, hogy a Hajnóczy József Gimibe(Tiszaföldvár) megyek, de tavaly annyira padlóra küldött az a tény, hogy minden, -tényleg bocsánat a kifejezésért- hülyét felvesznek! :( És ezt szó szerint kell érteni... eddig tök happy voltam, hogy na tök jó 5-10 perc alatt átvisz a busz meg minden, csomó ismerős lesz. 1.5-2 óra buszozás minden nap + még tanulás és tanulás és tanulás vagy 5-10 perc busz, a kisujjamból kirázom az egészet, de egy gyüjtő iskolába járok. A Hajnóczynál kizárólag a kéttan nyelvű jöhet szóba, amitől 12.-re mindenkinek kötelező letenni a közép fokút angolból és németből is, de én 100%, hogy a felsőfokúra "pályáznék". A Verseghynél vagy az elelt német/angol vagy a társadalomtudomány. Nekem azt mondták a suliról, hogy jártatok majd pszichológushoz stb. A Vargánál is az idegenyelviben gondolkodok, ott azt mondták, hogy sokkal emberibb a környezet, az iskola is gyerekbarátabb. A szüleim a Hajnóczyhoz húznak, osztályfőnököm a Verseghyhez és a Vargához, + még a az osztály azon tagjai is akik velem "egy szinten vannak" (jegyek, tanulás) Fogalmam sincs mit csináljak :(
2021. szept. 4. 09:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a Hajnóczyból többen is készülnek, ha már szóba jött jogi egyetemre Szegedre, Pécsre, Debrecenbe.
2021. szept. 4. 10:06
 5/9 Aninome válasza:
Szia! Én két iskola között gondolkozom a társadalom a Verseghy-Ben vagy varga általános, van egy ismerősöm aki Verseghy-s minden nap 3-4 órát jár edzésre és jók a jegyei, azt mondta sokat kell tanulni, de egész jó fejek az osztálytársai.
2021. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül is már megvan a rangsorom c: Kizártam a Vargát és Verseghyt is, nem nekem való. Végül a Hajnóczy mellett döntöttem első helyen, de ha érdekel bárkit leírom neki privátban az egészet :D
2021. nov. 9. 18:22
 7/9 anonim válasza:
Szerintem ne menj a Hajnóczyba! Hidd el, ha a Vargába vagy a Verseghybe mész, az egész életedet meg fogja határozni egy pozitív irányba! Én a Verseghy Társadalomtudományi osztályba jártam, szinte alig tanultam a négy év alatt, de így is négyes ötös voltam, és felvettek a Pécsi Tudomànyegyetemre. Szerintem nagyon sokat számít, hogy milyen emberek között, milyen légkörben töltöd ezeket az éveket, úgyhogy én a Verseghyt vagy a Vargát javaslom.
2022. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így, lassan fél év elteltével teljesen máshová fogok menni😂 A Vásárhelyi Pál Két tanítási Nyelvű Technikumba, a pénzügy-számvitelre, a suliban angolul tanulok, vagy júniustól, vagy szeptembertől pedig külön tanárnál németet. Szombaton írtam felvételit, a magyar nagyon jól sikerült, a mateknál 25 pontot tippelek, ami kevés egy Vargához pl. Nagyon boldog vagyok, végre érzem azt az érzést, hogy ott a helyem és várom is!! Előző évfolyamról 1-2 ember ment oda, velük beszéltem és csak dicsérték :). Megnéztem az órarendet, hogy milyen óráink lesznek. Nagyon-nagyon várom a gazdasági-jog elnevezésű tantárgyat, kommunikáció, de a legjobb az egészben, hogy nincsen kémia és fizika. Azt elfelejtettem mondani, hogy most a felvételit is ott írtam és nagyon tetszik az iskola és tényleg annyira örülök. 99.99%, hogy felvesznek, 50-60 ponttól már az elsők között vagy, nekem pedig 100%, hogy annyi BŐVEN meglesz. Mindenestre köszönöm a válaszodat hetes!
2022. jan. 24. 22:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vargás voltam, 25 pontos matekkal vettek fel, nem mondom, hogy megpusztultam a tanulásban a négy év alatt, de én a helyedben elgondolkodnék, hogy ha a Verseghyt és a Vargát soknak érezted, a jogot hogy tervezed elvégezni?
2022. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!