Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Barátnőmnek nem sikerült az...

Barátnőmnek nem sikerült az érettségije, most pótérettségit fog csinálni (megbukott) eddig keresztféléves képzésben gondolkodott, most kaptunk egy hírt, hogy később lesz a szóbeli érettségi mint a jelentkezés a keresztfélévre! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
köszönöm
2010. aug. 30. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Bocs az offért de a bnőd megbukott érettségin, és még azon gondolkozik, h továbbtanuljon???

inkább ne...

2010. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha később van a jelentkezés, mert utólag is elküldheted a fénymásolatot! Hiszen ha februárban jelentkezünk egyetemre de csak júniusban van meg az eredmény, akkor az évente tízezer diáknak lenne gond.

De egyébként őszintén szólva azt kell hogy mondjam, hogy nem ajánlom a továbbtanulást. :(

2010. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgök beszéld le róla!!!!
2010. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Most miért vagytok ilyenek? Mi van ha olyanból bukott ami nem is felvételi követelmény? Nekem egyik o.társam tök jól beszélt franciául mégis matekból bukott , azóta elvégezte az egyetemet és tök jól keres.

Amúgy később is le lehet adni, ahogy előttem is írták.

2010. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Azért voltak ilyenek, mert azt a nyamvadt 20%-ot tényleg mindenki összekaparja, szerintem még BTK-ra se menjen az, aki pl. nem tud összeadni, szorozni.
2010. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát azért a matek érettségi nem ennyiből áll utolsó. Van akinek megvan hozzá a képessége, van akinek nincs.
2010. aug. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat, ő mindig jobb tanuló volt nálam, négyesre megírta a közgé érettségit, de a szóbelin nem tudott 20ból 4tételt, nap végén volt már, és annyi pót tételes volt, hogy neki már csak az a négy maradt bent!! van ilyen és ez nem azért van mert buta hanem mert "hülye"


Egyébként nálunk érdekes volt az érettségi, az ország negyedik legelismertebb középiskolájába jártunk, soha nem szerették az osztályunkat és hat embert meg is húztak, az én érettségimen pl az ofő kint sörözőtt...közben az infótanár sorra buktatta meg a bent lévőket szerencsére engem nem, de én ott minden bűnömet megbántam, majdnem sírtam, hogy hogy ordibált a többiekkel, na meg utána velem is:D miután lerontotta a jegyemet kijöttem és sírtam, magamért és a többiekért is:S elképesztő, hogy milyen szigor volt, másik barátnőm meg azt mesélte, hogy náluk mennyire segítőkészek voltak a tanárok,mindent lesúgtak na mindegy ez egy ilyen bicikli csak gondoltam leírom, hogy nem buta, jó tanuló volt végig, de ebbe belehúzott:S


Együtt szeretnénk felmenni Pestre de tegnap nagyon megijesztett, hogy nem tud jönni, mert utána jártak, hogy a szóbeli csak november 16-tól kezdődik, de 15-ig kell jelentkezni, nem hittem el, hogy ilyen szar lenne az oktatási rendszerünk, hogy nem engedi a bukottnak meglépni ezt a lehetőséget, máig nem hiszem el.... nagyon nagyon remélem, hogy együtt tudunk menni.

Köszi mindenkinek!

2010. aug. 31. 11:08
 8/9 anonim válasza:
78%

Én is – mint a kérdés alanya – szeretnék megköszönni minden hasznos választ!


Érettségin megbukni, nem dicsőség, de véleményem szerint az is egy fontos szempont hogy bukik meg valaki. Egy tantárgyból ötösre, kettőből négyesre, egyből hármasra érettségiztem, ennél pedig elhasaltam (hozzáteszem, mint már barátnőm is említette az írásbelim itt is négyes lett!).


Tisztában vagyok a képességeimmel, nem kergetek (számomra) elérhetetlen álmokat. Lehettem volna természetesen ennél jobb tanuló is, és mivel közgazdasági pályán szeretnék továbbtanulni, oktatási szempontból nem is a legerősebb gazdasági felsőoktatási intézményt választottam (Corvinus Egyetem) , hanem vagy a BGF-en vagy pedig a BME-n gondolkozom. Hozzá szeretném azt is tenni, ha a tanárnő minimum ponttal átenged a közgazdaságtan érettségin, még akkor is (igaz költségtérítéses szakra) felvettek volna az első helyen megjelölt felsőoktatási intézménybe, mert a többi érettségimből és a nyelvvizsgámból összejött volna így is bőven annyi pont!


Októberben újraérettségizem, remélem több sikerrel, és mint ahogy írtátok talán szerencsém lesz, és még jelentkezhetek a februári képzésekre.


Köszönet még egyszer a válaszadóknak!

2010. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó lett végül a javító érettségi?
2013. dec. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!