Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyországi érettségi határon...

Naro123 kérdése:

Magyországi érettségi határon túli magyarnak?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok aki most kezdi el a 12. osztályt. Mivel a román közelről sem az erősségem, arra gondoltam, hogy az érettségit Magyarországon is letehetném. A Kolozsvár-i Babes-Bólyai Tudományegyetem fizika szakára versenyen elért eredményeimért már fel vagyok véve. De mindez feltételezi azt, hogy sikeres érettségim van. (Ami Erdélyben/Romániában össz 6-os átlagot jelent az érettségi tantárgyakból.)


Néztem a középszintű érettségiket és talán a törin kívül nem tűnnek túl nehéznek, a töri is csak azért mert mi ,,másfajta" történelmet tanulunk itt (amivel egyetért a román kormány). A kérdésem az, hogy lehetséges, hogy mindkét érettségire elmenjek? Vagyis ittenire meg a Magyarországira. Illetve, hogy kötelező valamiből emeltszintű érettségit tenni vagy sem. Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi anyag/tanulás kell a középszintű történelem érettségire.


Nem tenném ki magam mindennek, ha tudnám biztosra, hogy elég tanulással le tudom tenni a román érettségit, de magyarnak román irodalomból nem igazán könnyű. 20 400-500 szavas esszét kell bemagolni szóról-szóra ahhoz, hogy egyáltalán 30 pontot szerezzek rajta. Bár mindez könnyebb lenne, ha tudnék románul, de egy olyan városban éltem egész életemben ahol a lakosság több mint 85%-a magyar, így sosem kellett túl sokat tudjak románul, max. annyit, hogy egy kenyeret vegyek az üzletben. De a román irodalmi nyelv, pont úgy mint a magyarban, sokkal nehezebb mint a mindennapi. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy sikerülhet leraknom.


Ha esetleg valami tanácsotok lenne mindezzel kapcsolatban, kérlek írjátok le.



2021. szept. 8. 14:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!