Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, volt egyetemistá...

Egyetemisták, volt egyetemisták. Hogy lehet a tempót tartani a tananyaggal?

Figyelt kérdés

Már jó pár éven túl vagyok, a COVID időszak sokat segített, mert be tudtam osztani, mikor melyik tárggyal akarok foglalkozni, nálunk vissza voltak nézhetők az előadások, élő előadásba kb. csak be kellett kapcsolni a gépet, senki se ellenőrizte, hogy mit csinálunk. Így igazából az időm 100% tudtam tanulással tölteni.

Bár szinte mindeni kérte, hogy valamilyen szinten maradjon meg az online oktatás (legalább vegyék fel továbbra is az előadásokat, ha már milliókért van rendszer rá), kérdőívet is küldött az egyetem, végül full jelenlétiben leszünk.

Az órarendük borzalom. Hétfő 8-19-ig folyamatosan órák, kedden 8-18-ig (itt van pár lyukas óra), szerda 8-17 folyamatos, csütörtök 8-18 folyamatos, péntek 8-18 (2 óra szünettel). Emellett sok választható tárgyat tömbösítve beraktak szombatra, ami tárgyanként 2-3 hét kb. egész napos előadások.

Fogalmam sincs mikor fogok felkészülni a beugrókra, zh-kra és közben minden tárgyból folyamatosan képben lenni, haladni azokkal is.

Az a baj, hogy előadásokon kb. semmi nem marad meg nekem, nagyjából vegetálva ülök bent. Mindig elhatározom, hogy majd ettől a félévtől nagyon fogok minden órán figyelni, jegyzetet készíteni. De pár nap után jön a fáradtság, nem tudok 9-11 órában különböző tárgyakra figyelni, pár dia után elveszek. Az előadók vagy túl lassúak, mintha estimesét mondanának, vagy hadarnak és a jegyzetem csak kérdőjelekből és kihagyott helyekből állnak (pl. gyakran felsorolásos az anyag, elkezdem leírni, de már rég máshol jár az oktató). Akkor szoktam végképp feladni, amikor az oktató minden második diára azt mondja, hogy “ezt majd otthon megnézik”, “ennek majd utánanéznek otthon”,…

Sok variális volt a tárgyainkkal, átraktak-szétszedtek-összevontak-hozzáadtak, így sok tárgyból az előző évek jegyzetei nem opció, újakat kellene csinálni.

Azt, hogy bejárunk-e előadásra azt tök random ellenőrzik, szóval nem opció, hogy hagyjak ki előadásokat.

Nem tudom, hogy, mikor fogom megoldani a tanulást. Napi 9-11 óra bentlét mellett ugye még utazni is kell, kutató munkát is kellene végezni, meg úgy mond embernek maradni. Pl. szeretnék valamennyit aludni is, nem tudok hajnalig tanulni.



2021. szept. 11. 07:43
 1/6 anonim válasza:
97%

Nekem is hasonlóan rossz az órarendem, bár pár fokkal jobbnak számit szerintem, mint a tiéd (hétfő: 8-14, kedd: 8-20, szerda: 10-18, csütörtök: 8-18, péntek: 10-14)


A kérdés az, hogy az óráid milyen eloszlásban szólnak gyakorlatokról és előadásokról? Nekem ebben a félévben van 7 darab előadásom, így ezekre szorgalmi időszakban nem igazán szoktam készülni, kivéve ha a tanár kiköti, hogy a szakirodalomból is fog kérdezni; ilyenkor picit hamarabb kezdem el a tanulást, olvasással meg jegyzeteléssel, de alapvetően én előadásokon csak bejárok és jegyzetelek mint egy gép. Van, hogy én is elvesztem a fonalat, de

olyankor igyekszem több mindent leírni, így általában otthon összeáll a kép.


Gondolom osztatlan képzésen lehetsz, viszont az sem mindegy, hogy milyen típúsú gyakorlati óráid vannak. Én ezekre általában vagy hétvégén, vagy az "üres" járatokban (utazás, órák után) szoktam készülgetni, akár estig.

2021. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egyébként milyen képzésen vagy, hogy kutatói munkát is kell végezned?
2021. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Jó tanácsot nem lehet adni. Lyukas órák, esték meg a hétvége. Tűzoltás az egész, mindig azzal foglalkozol, ami a legsürgetőbb.

Amúgy teljesen átérzem, amit mondasz, szerintem is SOKKAL nehezebb jelenlétiben tanulni, mint online. Volt félév, amikor szerdán este még úgy mentem haza, hogy az egész hét időpocsékolás volt, mert csak annyit értem el, hogy ott a nevem a különböző katalógusokon, de nem tanultam még semmit, viszont hulla fáradt vagyok.

Az vigasztaljon, hogy mindenhol azt suttogják, hogy október végéig tart ez a jelenléti oktatás. (Én a hibridnek is nagyon örülnék, mert a valódi gyakorlat hasznos - persze, ha az a gyakorlat csak papíron gyakorlat, igazából meg előadás, akkor nem; és sajnos abból van több.)

2021. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Tanulj azokon az előadásokon, amiken nem tudsz figyelni.

Nekem sokkal szellősebb az órarendem, viszont most elkezdtem mellette dolgozni. Gyakorlatilag minden lyukasórán és unalmas órán dolgozom.

Ugyanez működik tanulással is.

Fix időpontban edzek, ami kikapcsol.

Én általában tudok figyelni az előadáson, (ha az jelenléti), mert érdekel. Mondjuk most van pár rossz tanár, de azok legalább könnyűek lesznek így. A jó tanárokat viszont élmény hallgatni, így a nehéz óra nem borzasztó.

Összetartó a csapat, figyelünk egymásra stb.

Egyébként ezek mind kötelező órák? Mert így tényleg nagyon soknak tűnik.

2021. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Ne menj be az előadásokra és akkor lesz időd tanulni. Én kb soha nem jártam be.
2021. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Szelektálj, csak arra járj be, ahol hasznosabb ottlenni, mint a jegyzetet olvasni vagy ahol kötelező ott lenni.


Én sokszor csináltam azt is, hogy bementem, magáncéllal felvettem hangra az elhangzottakat és közben más tárgy anyagával foglalkoztam, majd otthon másfeles-kétszeres gyorsításban "néztem át" ennek az órának az anyagát.


Mielőtt pazarlod az időd, kérdezz meg tapasztaltabbakat, hogy ők hogyan mentek át a tárgyból és miből készültek. Nekem sok tárgyamhoz tartoztak 500-600 oldalas könyvek, egyiket sem kellett elolvasnom, mert vagy kijegyzetelte már valaki vagy elég volt az előadáson elhangzottakat megtanulni meg a diasort nézegetni.


Szerintem jó, ha van társaság is, akikre számíthatsz, én még nem láttam embert aki magányos farkasként tolta és egyenesben fejezett be így egy szakot. Az elején főleg hasznos, ha van segítséged, tanulós társad vagy valaki, akivel két részre osztod az anyagot és mindketten csak az egyik felét jegyzetelitek ki.


Priorizálni is fontos arra az esetre, ha nagy lenne a baj. Nézz utána, melyik tárgyakra épülnek dolgok, melyek záróvizsga tárgyak stb és arra fektess nagyobb hangsúlyt. Amire semmi nem épül, azt nem akkora tragédia elbukni, nyilván azért törekedj arra, hogy minden meglegyen.


Egyébként nekem a "naponta kevesebbet" módszer vált be, szorgalmi időszakban is sokat foglalkoztam az anyagokkal és viszonylag sokat ismételtem. Teljesen haszontalannak tartom 4 óránál többet foglalkozni valamivel egy nap, ha nem szorít a határidő és sokkal hatékonyabban megmarad (ennek megvan a maga idegrendszeri háttere, amibe nem megyek most bele, de lényeg a lényeg, nekem ezt sikerült is igazolnom a magam életében). Szóval én hülyeségnek érzem nagyon sokat foglalkozni vele egyszerre és nem éreztem magam hatékonynak ezektől a 8-12 órás pániktanulásoktól a számonkérés előtti pár napban. Egyrészt utána semmi nem maradt meg hosszabb távon, másrészt meg nem is tudtam úgy megérteni és összekapcsolni a tudást más tárgyak anyagával vagy a gyakorlattal.


Az órarended nekem egy hatalmas mindfuck. Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszem el, hogy ilyen, csak azt nem akarom elhinni, hogy ez így frankón 30 kredit. Ha minden tárgyaid 1 kredit, már akkor is több van. Na mindegy, nekem ez valahogy nem akar stimmelni, elég nehéz szakokra jártam, de csak akkor voltam benn reggeltől estig, mikor az egyik napom teljesen üres volt és a hétvégéim is.


Járj el sportolni, mozogni ha teheted, tanítás után. Fölöslegesnek tűnik, de sokat segít szerintem abban, hogy lelkileg egyben maradj, jobban is alszol tőle és fókuszáltabb tudsz maradni.

2021. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!