Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudom meg, hogy az...

Honnan tudom meg, hogy az adott félévben mennyi kreditet kell teljesítenem?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok szegeden és holnap lesz csak orientáció, de a kurzusokat már 27.-e óta fel lehet venni és szeretném elkezdeni, de azt sem tudom, hogy mik a kötelező tárgyak és mik a választhatók és hogy mennyi kredit kell. Küldtek egy csomó papírt, meg tájékoztatót, de ilyeneket sehol nem írtak le.
2010. aug. 31. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

neptunba a tárgyfelvételkor, ha kijelölöd a te szakod mintatantervét, akkor ott lesznek a tárgyak. az is rá van írva, hogy mi kötelező. de ilyen tantervek biztos vannak a sulid weboldalán is. nem is nagyon értem, hogy lehet úgy jelentkezni egy szakra, hogy azt se tudod mit fognak neked ott tanítani. :-S


ajánlott kredit minden félévben 30 (pl átlagot is 30al számolnak, így lehet "csalni" is a tanulmányi ösztöndíjhoz, ha szorgalmas vagy). és a felét kötelező teljesíteni. legalábbis ha a második végén sincs még meg 30ad, akkor egyből átcsapnak költésgesre.

2010. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden etr van:) Mondjuk a lényegen nem változtat. Ha belépsz, rákattintasz a kurzusfelvételre, és ott az "új, mintaterv alapján" gombra, bejelölöd a szemesztert, akkor ki fogja adni, hogy mik a kötelezők, a kötelezően választhatók és a választhatók.

A kötelezőket mindet fel kell venned. Elvileg nektek is meg van adva, hogy a kötelezően választhatók és a szabadon választhatók közül hány kreditet kell teljesítened. Ha nem találsz ilyet, akkor azt javaslom, hogy szabadon választhatók közül vegyél fel egyet, kötelezően válaszhatók közül meg annyit, hogy összesen kb 30 kredited legyen. Év elején meg érdeklődj felsőbb éveseknél.

2010. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!