Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy ha tolmács-fordí...

Az igaz, hogy ha tolmács-fordító MA-ra szeretnék menni, akkor az angol mellé második nyelvnek franciát, németet, vagy olaszt választhatok, és olyan opció nincs, hogy spanyolt?

Figyelt kérdés
Most lettem anglisztika BA-s, és nem tudom, hogy a 3 év alatt melyik nyelvet hozzam tolmácsolás szintre, hogy melyikkel járok jobban minden szempontból. Spanyol vagy francia?
2010. aug. 31. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

melyik egyetem??? ez igencsak egyetemfüggő...


én PE-n vagyok, de itt ha jól tudom, pont ezek a nyelvek vannak fordító és tolmács MA-n. ... én is oda akarok majd menni :)

2010. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

választhatsz spanyolt is, de csak az SZTE-n, sehol máshol.

Ezen a hat egyetemen van jelenleg az országban tolmács fordító mesterképzés és ezeket a nyelveket lehet választani:


Pázmány: angol – német/francia/olasz

Debrecen: angol, német, francia, olasz, orosz, holland bármely párosításban

Szeged: angol – német/francia/olasz/spanyol/orosz, német/francia/olasz/spanyol/orosz – angol

Pannon: angol, német, francia, olasz, orosz bármely párosításban (levelező is)

Miskolc: angol/német – angol/német/francia/orosz

Elte: angol/német/francia – angol/német/francia


a per jel a vagy-ot jelenti, és a kötőjeleseknél mindenképp az első csoportból kell választani az első idegennyelvet, tehát a főnyelvet, amihez felsőfokú nyelvvizsga kell, a második nyelvhez meg középfokú, és a hatból két egyetemen, mint látod bármelyik nyelv lehet első vagy második nyelv a felsorolásból. Egyéb képzés keretében persze vannak más sulik más nyelvekkel, párosításokkal stb, de azok nem adnak diplomát(pl BME fordító és tolmács képzése), ide csak a mesterképzéseket írtam ki.

2014. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja és Miskolcon is lehet levelezőn csinálni, a másik négyen csak nappali és mindegyiken van állami is meg költséges is.
2014. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!