Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemi kollégiumban...

Ha az egyetemi kollégiumban valakinek ügye van (nem szándékos rongálás), akkor amiatt felhívják a szüleit?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy részegen kárt okoztam, nem tudom pontosan mekkorát és emlékezni se emlékszem rá, mert túl sokat ittam és 23-reggel 7-ig az idő kiesett, mire felkeltem látszólag minden rendben volt és a szobatársaim szóltak.

Most voltam beszélni az ügyben és kérdezték a nevem és a szobaszámom, aztán majd holnap beszélni kell az anyagiakról, addig megnézik mi a helyzet.

Ezért most kicsit félek, mert a szüleimnek nem mondtam erről semmit (nem vagyok rá büszke, nyilván) és sose voltam egy balhés gyerek, mindig jó magaviseletem volt. Tudom, az alkohol nem mentség, és igen, ihattam volna kevesebbet, de józanon nem terveztem annyit inni, részegen meg úgy gondoltam, hogy "nincs semmi bajom, miért ne ihatnék többet" és egyszerre beütött a sok minden, amit összekevertem. Ha nem vigyáznak rám, lehet nem is élnék.

Meg vagyok ijedve.

Akivel volt ilyesmi, vele mi lett?



2021. szept. 16. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy már felnőtt vagy, biztosan nem fognak róla tudomást szerezni a szüleid, legfeljebb általad.


Nyilvánvalóan meg kell térítened az okozott kárt, azt nem tudom, hogy fegyelmi eljárást indítanak-e ellened, bízom benne, hogy nem.

2021. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ideje tudomásul venned, hogy felnőtt lettél. Már nem a szülők, hanem te magad felesz minden tettedért.
2021. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, elmondani biztos nem fogom nekik. Kifizetni ki tudom és fogom, csak még vizsgálják, hogy mekkora a kár.

Nem az épületben okoztam kárt, hanem bizonyos elemekben, amiket a koli biztosított nekem relatíve ingyen. Ilyen 5-20 000 forintot kell fizetnem.

Ha fegyelmit indítanak ellenem (remélem nem), akkor az szívás, mert magamtól azt se tudnám, csináltam ilyesmit és csak szeretnék ezen gyorsan túl lenni, fizetni és soha ilyet többet nem csinálni.

2021. szept. 16. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha ilyen ár 10 ezerrel megúszod, akkor ez volt a tanulópénz és annyi. Senki nem fog megkövezni miatta. Gondolod, te vagy az első, aki lerészegedett a koliban? Persze, ki kell fizetni, és persze, az alkalmazottaknak papírmunka stb. meg gondoskodni kell a pótlásról, de rosszabbat is láttak már, biztosíthatlak!
2021. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, kolin kívül részegedtem le, csak visszajöttem. Aztán ja, most már valahogy kezd lejárni a fejemben a sztori, elvégre eltelt azóta 2 nap, de még sajnos egy ideig nem felejthetem el.
2021. szept. 16. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Történt már ennél durvább sztori is a kolikban, még mondhatni olcsón megúszod, ha max 20 ezer. A szüleid akkor tudják meg, ha te elmondod nekik.
2021. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!