Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetem aláírás érvénye...

Pannon Egyetem aláírás érvényeségi ideje meddig tart ?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyból aláírásom, be van jegyezve Neptunba, leckekönyvbe.


Mondhatja-e azt a tanár a következő félévbe hogy "nem érvényes az aláírásom" ?

( Nem előre aggódok, ez már megtörtént. Ezért írom ki a kérdést )



Korrektebb tárgyakból, regisztrációs időszakba tartanak vizsgát, vagy van vizsgakuruzs. De ez gyakorlatilag opcionális, semmi nem kötelezi erre.



--- Off:

Másik egyetemen azért volt pár sarkalatos pont, ami mentén standard volt a pótlás / javítási lehetőség. Itt a PE-n ez kb. az oktató jófejségén múlik, ő dönthet ( az van a HKR-be: hogy "lehet" nem az hogy "kell" ).



2021. szept. 16. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig, míg le nem jár.
2021. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mondhatja-e azt a tanár a következő félévbe hogy "nem érvényes az aláírásom" ?"

Igen, mindenhol így működik. Az aláírás az adott félévre szól, beleértve természetesen a vizsga időszakot is.

Vannak olyan tárgyak (bár a PE-n nagyon kevés), aminél a regisztrációs időszakban is szerveznek vizsgát. Ebben az esetben az aláírás még ekkor is érvényes, különben semmi értelme nem lenne a vizsgának, mert senki nem tudna elmenni rá. Viszont ezekre a vizsgákra nagyon már nem szabad alapozni. Ezek nem fix vizsgaidőpontok, az oktatók jófejségből szervezhetnek ilyet. Nálunk volt olyan, hogy 1 tárgy meghirdetett regisztrációs heti vizsgái teljesen elmaradtak, mert az oktató korházba került és senki nem tudta átvenni.

2021. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, megnyugtatlak, hogy a BME-n sem más a helyzet, sőt... Ott sokszor még a kötelező vizsgát sem tudod felvenni, mert elhappolják előled.
2021. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


s akkor gyakorlatilag hogy mikor jár le azt ő dönti el?


Ez a "mindenhol így működik" azért enyhe túlzás.

BME-n 6 félévig érvényes.

2021. szept. 16. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:

"BME-n 6 félévig érvényes."

Akkor én a semmiért ültem végig olyan sokszor a kurzusokat? :O Nekünk azt mondták, hogy ha nem sikerül levizsgázni egy tárgyból, akkor ha azt újra felvesszük, akkor elvész az aláírás, így újra be kell járni az előadásokra. Így be is jártam mindig, illetve rajtam kívül is mindenki. (Amúgy 2018-ban végeztem, nem tudom hogy azóta változott-e ez.)

2021. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 félévig BME-n? Mióta? Vagy kamu infot hallottál vagy nagyon régen volt csak úgy.
2021. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a tanulmányi és vizsgaszabályzatra referálj, abban benne kell lennie meddig érvényes az aláírás (lehet, hogy nem így, hanem pl. úgy, hogy "nem vihető tovább következő félévre" vagy hasonló módon).
2021. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!