Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen manapsag egy kozepiskola?

Milyen manapsag egy kozepiskola?

Figyelt kérdés

En 2009-ben vegeztem, tehat nem tudom hogy azota mi valtozott. Akkor mondtak hogy lesz majd az iskolakban belepteto rendszer, kapnak egy chipes biletat amivel ki be-lehet menni orarendedtol fuggoen. Mikor volt osztalytalalkozo akkor azt mondta a tanar hogy a kreta tablakat mar alig hasznaljak es legtobb teremben feher tabla van es filctoll, nemelyikben projektor. Ebbol mi igaz?

Altalanossagban kerdezem, tudom hogy minden iskola mas.

Ellenorzo fuzet meg van vagy az is digitalis? Iskolanaplo is van meg?


2021. szept. 17. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már 2009-ben is voltak beléptetőrendszeres iskolák, de nem ez volt az általános, mint ahogy ma sem. Sima portaszolgálat van a legtöbb helyen, aztán a portás jóindulatától függ, hogy beköp-e valamiért.

A sima táblákat most is rengeteg helyen használják, főként az elmaradottabb régiókban, legfeljebb 1-2 teremben lehet digitális tábla. Persze van olyan iskola, ahol már minden terem digitális táblával van felszerelve, de ez megintcsak ritka. Hogy a fehér filctollas tábla ezzel milyen arányban lehet, passzolom.

Az úgynevezett KRÉTA-rendszer úgy kb. 10 évvel ezelőtt indult el, mondhatni már elterjedt. Ez a digitális formája az ellenőrzőnek/osztálynaplónak, mindent itt vezetnek a tanárok (jobb esetben, rosszabb esetben vagy nem sikerült megtanulniuk a használatát, vagy szarnak normálisan vezetni). Az én iskolám az elsők között volt, ahol bevezették, ha jól emlékszem 2010-ben már nem kaptunk ellenőrzőkönyvet, én akkor voltam 10.-es. Viszont megintcsak az elmaradottabb régiókban még van ellenőrzőkönyv, mivel sok család nem engedheti meg magának a digitális eszközöket, internetelőfizetést.

A projektor pedig már 2009-ben sem ment csodaszámba.

2021. szept. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk 2-éve is ilyen beléptetőrendszer volt, az ajtón nem tudtál kimenni, nem nyílt ki, illetve volt évente 1x hogy behalt akkor se ki se be.


Volt valami E-napló, de a nevére nem emlékszem.


Filces tábla mindenhol volt, projektor kb minden 2.teremben.


De hogy mi értelme volt mai napig nem vágom, ha valaki bagózott az megoldotta, nyáron benn a teremben/wc-ben télen meg kint.

Ráadásnak ha kiakartunk menni kimásztunk a kerítésen/ablakon,volt szögesdrót meg rács az ablakon. Tiszta szh@r volt az egész, benn nem lehetett venni se energiaitalt, se kávét, se semmi rágcsát,csak ilyen ízetlen szendvicseket, úgyhogy 2-esével szöktünk ki :D, aztán vettük a hambit meg az egyebeket, persze mindíg sipákoltak azon hogy "egészségtelen" :D


Tiszta börtön volt az egész.

2021. szept. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nálunk minden teremben van projektor, csak pár fontosabb szót, kifejezést írnak fel a táblára. Ellenörző nincs, ott a kréta enapló. Beléptető rendszer nálunk nincs, aki nap közbe ki akar menni a suliból (csak szünetben tud), és elmúlt 18, az leadja a diákját a portán és kimehet. Miután visszajött megkapja. Egyébként nálunk még a rendelt kaját is átveszi a portás :D
2021. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!