Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó nektek, hogy nincs online...

Jó nektek, hogy nincs online oktatás?

Figyelt kérdés

Nyitva vannak az iskolák, mert van elegendő vakcina.


Jó így bejárni, vagy inkább az online oktatást kérnétek vissza?


2021. szept. 18. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Online.

Aki akar így is tanul meg úgyis. Barátokkal lehet találkozni, de nem igazán vannak, szóval mindegy. Egy barátomból is sok egész nap a suliban:D

Megspórolnék napi 2 óra utazást, 1 óra buszvárást, és jó sok stresszt meg cipekedést az életemből.

2021. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
71%
Sokkal jobb, hogy nincs online. Sokkal hatékonyabb így nekem és jobban is élvezem.
2021. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Végzősként, nekem sokkal jobban bejön a jelenléti oktatást. Könnyebben és gyorsabban tanulok így. Két 80+ százalékos emelt a cél az államilag finanszírozott képzés miatt.
2021. szept. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak ideiglenes a vadászati vilagkiallatas után úgyis újra lezarjak az orszagot
2021. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Bírom ezeket az eseményekhez kötött online oktatás kezdetét jelentő időpontokat. Pápalátogatás, vadászati kiállítás, Fradi nemzetközi meccsei, válogatott meccsei, Karácsony... A fene se tudja mit találtok ki januártól.
2021. szept. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyetemen vagyok levelezőként, én örülnék neki, ha nem lenne jelenléti... ja meg nemrég hallottam, hogy más egyetemen maszkba kell ülni... én inkább ülnék a monitor előtt mint maszkba bent egész nap
2021. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyetem. Sokkal inkább az online.

- mínusz 3 óra utazás

- úgysem tudok 8-9 órán át odafigyelni. De az órák visszanézhetőek voltak, akkor hallgattam meg, amikor elég pihent voltam hozzá. Meg tudtam állítani, mindent ki tudtam jegyzetelni. Most egyes óráknak a diáit sem adják ki (órán meg nem tudok mindent leírni)

- egyes kurzusokra azért nem jutottunk be, mert arra hivatkoztak, nincs elég nagy terem:(


A gyakorlatok meg... hagyjuk. Sajnos az online-ban egyáltalán nem vesztettünk valami sokat.

2021. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Élvezem, nagyon jó. Maradhatott volna mindig jelenléti, és nem érdekel a COVID
2021. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyetemista vagyok és én nagyon örülök a jelenléti oktatásnak.

Nálunk nem tartottak normális online órákat, az összeset megtartották az órarendi időpontban, nem lehetett hiányozni, kötelező volt kamerát és mikrofont kapcsolni stb., csak éppen nem csináltunk semmit, 90 perceket kellett teljesen feleslegesen görnyedni a gép előtt. Mellette pedig teleszórtak minket mindenféle irreálisan sok beadandóval és az online vizsgáink is katasztrofálisak voltak, mikor egy alapból 60/90 perces írásbeli vizsgából csinálnak egy 20 perc/20 kérdéses online tesztet… nemhogy csalni nem lehetett (amitől annyira féltek a tanárok), hanem sokszor az sem tudta teljesíteni, aki egyébként tanult és tisztességesen felkészült mert nem fért bele az időkeretbe. Voltak olyan anyagok, amikhez nem is tudtunk hozzáférni. Valamint én az online oktatást már nagyon unalmasnak, monotonnak, ingerszegénynek is éreztem ennyi idő után, és nekem a tanulás sem volt könnyebb mert több volt a zavaró tényező (főként a család stb., egyszerűen nem arra voltunk berendezkedve, hogy otthonról tanulok, sem hely nem volt normálisan, sem a család életritmusa nem illeszkedett hozzá), kevesebb volt maga a motivációm is. Az online oktatás eddig ugye párban járt a korlátozásokkal, lezárásokkal stb., tehát az ember nem is tudott beülni egy könyvtárba vagy kávézóba tanulni, nem volt túl sok kikapcsolódási - szórakozási lehetősége hogy kiengedje a gőzt az egyetem mellett, illetve barátokkal sem volt olyan egyszerű tartani a kapcsolatot, találkozni (mi pl. elég messze lakunk egymástól, nem voltak nyitva a szálláshelyek és a kijárási korlátozás miatt időre haza sem értünk volna). Huszonéves egyetemistaként az ember (legalábbis én) nem feltétlenül csak otthon a szüleinél a szobában szeretne “egyetemre járni”, nem voltak semmiféle egyetemi rendezvények vagy programok, nem volt kollégium stb., tehát az egyetemi élet egy része azt gondolom az online oktatás alatt megszűnt. Most ez valakinek fontos, valakinek nem, nekem fontos volt mindig.

2021. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ja és egyébként nem voltak visszanézhetőek az óráink, ugyanúgy nem adtak ki semmiféle anyagot (ppt, jegyzet stb.), a tárgyi követelmények max. nőttek a jelenléti oktatáshoz képest, az egyetemre max. fél óra alatt beérek gyalog és nem kell kimondottan korán kelnem sem stb., szóval nekem igazából semmiféle előnyt nem jelentett az online oktatás, hanem inkább csak ellenkezőleg.
2021. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!