Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet hogy mostanság...

Hogy lehet hogy mostanság mindenki egyetemre jár?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék ez nem egy irigykedő kérdés akar lenni, de azt látom hogy totál sügér ismerőseim is egyetemre járnak akik régen épphogy átbukdácsoltak középsuliban. Sose voltam egy nagy koponya, sőt nem is akartam egyetemre menni, de mégis olyan kisebbségiérzetet okoz nálam ez :D ahova én esetleg elmentem volna oda maximum 440+ ponttal mehettem volna meg tán 2 emelttel annyira meg nem izgatott a dolog, hogy ennyit gyúrjak rá. A kérdés hogy mostanság ilyen alacsony a ponthatár egyes szakokra, vagy csak más dimenzióban élek?:D

2021. szept. 19. 02:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Sokakkal egyet értek, de amiben páran tévednek itt, az a ponthatár magasságának és alacsonyságának az okai.


Lehet egy nagyon nagyon népszerű szakon is alacsony a ponthatár, ha sok embert vesznek fel (informatika szakok).


Valamint lehet egy büfészakon is magas a ponthatár (pl. kommédia, van ahol 400 körül, ilyesmi), ha oda max. 10 embert engednek, és a top 10-et veszik csak fel.


De amúgy csak tanulástól függ, a középiskolai eredmények nem mondanak semmit. Láttam elvérezni színötös tanulókat első félévben, nekem pedig mérnöki diplomám van, amit 5-ös átlaggal vittem végig úgy, hogy 3-aska tanuló voltam.

2021. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért arányaiban sokan járnak egyetemre. Minden évben felvesznek 70-90 ezer hallgatót, ami azért évente a teljes lakosság közel 1 %-a. Tehát ha a számokat nézzük, akkor igen, sokan járnak egyetemre.


De van egy bökkenő, hogy vannak, akik már első félévben kibuknak, és vannak, akik szakot váltanak, tehát benne vannak abban az évi 70-90 ezer emberben.

2021. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Mert manapság nem szenet kell lapátolni nagyrészt, hanem minden marha specifikus és bonyolult. Aki ezt tagadja, annak tényleg a gyártósor való, de ugye ott is a mérnökhöz futkosnak ha valami gond van.
2021. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem azért arányaiban sokan járnak egyetemre. Minden évben felvesznek 70-90 ezer hallgatót, ami azért évente a teljes lakosság közel 1 %-a. Tehát ha a számokat nézzük, akkor igen, sokan járnak egyetemre."


Ebben a 70-90 ezerben benne vannak (egyébként csak 75.000 ebben az évben) a mesterképzésbe felvettek, akiknek már van egy diplomájuk. Benne vannak a külföldi hallgatók, benne vannak a másod - harmad -. többdiplomások is(szerintem ezekből elég sok van), és benne vannak a FOSZ-kra jelentkezők is, akik nem egyetemi/főiskolai oklevelet kapnak.


Szóval ha csak azt nézzük, hogy magyar állampolgár, élete első egyeteme, akkor bőven 1% alatt vagyunk, talán még 0,5% alatt is, ami azért nem akkora nagy szám. Egyébként nem nem látok kivetni valót abban, ha sokan járnak egyetemre. Ez ma már nem kiváltság, mint régen. Régen azért volt kiváltság, mert a munkások és azok gyerekei járhattak elsődlegesen egyetemre, és sokkal szűkebb volt a felvehető hallgatók száma, mert a tanulás és az egyetemi tanulmányok folytatása nem éppen a szocializmus "nemes eszményét" hivatott elősegíteni...

2021. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 28pont volt a ponthatár. Csak hogy szemléltessem, hogy az mit jelent: elég, ha valaki két felvételi tárgyból épp csak négyest ír és van egy nyelvvizsgája. A többiből kettes is lehet.


160 embert vettek így fel

A harmadik féléves tárgyakra 50 ember jelentkezett. Ebből az 50 emberből kb 10 van egyenesben, 20 korábban bukott és most teljesíti és 20-nak van legalább egy tárgya, ami nem sikerült neki, emiatt pedig esélyes, hogy csúszik is.


És ez az első év utáni eredmény. A végére ebből az évfolyamból talán 10-20 ember kap időben diplomát.

2021. szept. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
280*
2021. szept. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A FOSZK-osok tudtommal nincsenek bent ebben a számban, csak az alap- és mesterképzésre felvett tanulók.
2021. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha csak azt nézzük, hogy magyar állampolgár, élete első egyeteme, akkor bőven 1% alatt vagyunk,"


101 ezer volt az elsősök száma 2008ban

67,5 ezren tettek le érettségit 2020ban

30 ezret vettek fel ANA képzésre 8 ezer ALA és 4920 ONA

a többi nem fajsúlyos


és az is igaz, hogy az érettségizett társaság negyede harmada nem 18 éves a felvettek közül, de mivel ez minden évben így van, ezért mondjuk, hogy az érettségizett társaság kicsit több mint fele tanul vagy tanulni fog egynéhány év múlva valamilyen képzésen


azért én valószínűsítem, hogy nem egyenlő arányban mennek egyetemre az iskolákból a diákok

az én iskolámból 98%ot vettek fel egyetemre elsőre, és azért ebben a közegben teljesen más a "sügér" meg az okos gyerek definíciója, mint mondjuk egy gyenge iskolában, ahol szakmát tanulnak a jobbak, a rosszabbak pedig bepróbálkoznak tesco árufeltöltőként meg butikos eladóként

2021. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!