Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a művészeti középisko...

Milyenek a művészeti középiskolák?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy nem érdki őket a diákok kinézete (gondolok itt alternatív hajfestésre, öltözetre stb...)? Milyen tantárgyakat oktatnak? Könnyen lehet bekerülni az ilyenekbe? Milyen feltételeknek kell megfelelni? Esetleg tudtok ajánlani ilyen iskolákat Budapesten?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2021. szept. 19. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm a Kisképzőbe jár, festett haja és elég egyedi öltözködési stílusa van, de egyszer sem mondta hogy probléma lenne belőle. Sok művészeti órájuk, rajz, grafika, stb. van, a hagyományos gimnáziumi tárgyakból viszont kevés van (úgy tudom kémiájuk például egyáltalán nem volt, nyelvből is csak egyet tanulnak), illteve a heti óraszámuk sem sok, van hogy csak 2-3. órában kezdenek. A kevés hagyományos tárgy miatt szerintem csak akkor érdemes ilyen suliba jelentkezni, ha teljesen biztos vagy abban, hogy ilyen irányban szeretnél továbbtanulni, dolgozni, mert például orvosira vagy jogi karra ezután rendkívül nehéz bejutni. A felvételiről nem sokat tudok, de az ismerősömet egy viszonylag erős iskolából gond nélkül felvették abba az osztályba ahová elsőnek jelentkezett.


(Mindezt csak az ő elmesélése alapján írtam, így nem biztos, hogy mindent pontosan írtam meg)

2021. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!