Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új tanárképzésben hogy...

Az új tanárképzésben hogy tervezik, hogy minden félévben lesz gyakorlat?

Figyelt kérdés

Nyelvtanárnak fogok tanulni. Nagyon szeretem a nyelveket és érdekel a tanítás is, szeretnék tanár lenni, ez az, amit elsősorban csinálni szeretnék (ezen kívül még a fordítás).

Annak örülök, hogy 6 év helyett 5 évre rövidül a képzés, bár nem gondolnám, hogy ez lenne, ami oda vonzaná a diákokat, sokkal inkább mondjuk a fizetésemelés… Azt olvastam, minden félévben terveznek gyakorlatot az egész képzés alatt.

Most ezt úgy kell képzelni, hogy engem az első évemben 19-20 évesen, nulla tapasztalattal és még elég kevés tudással ki akarnak állítani egy gimis osztály elé? Mert azért az elég érdekes lesz. Az egyetlen dolog amitől félek, az a fegyelmezés, mert még 24 évesen is fiatal leszek, amikor végzek, de azért érettségi után fél évvel jó lenne, ha nem engem raknának oda órát tartani úgy, hogy kb azt hiszik, én is diák vagyok.



2021. szept. 21. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy nem így lesz. Nem is tudnál órát tartani, mert nem lenne meg a nyelvi tudásod sem hozzá eleve.

Azt gondolom, hogy az iskola életének megismerése, órakísérések, esetleg szakkörökben részvétel, egyéni korrepetálások, óravázlatok készítése stb. lesznek. Első 2-3 évben csoportos gyakorlatokat tudok elképzelni.

Én már végeztem, de az a véleményem, hogy a tanárképzés le lesz butítva és még kevésbé lesz vonzó.

2021. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, én sem gondolom hogy ezzel tennék vonzóvá, én sem örülök ennek, de mindegy, a diplomát meg kell szereznem, ahhoz ez kell, utána meg azt hozok ki belőle, amit én szeretnék.
2021. szept. 21. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Gyakorlaton, föleg az elején nem egyedül vagy a gyerekekkel, hanem elsö pár alkalommal csak ott vagy, és figyeled, mit és hogy csinál a tanár, késöbb egy-két feladatot te adsz a gyerekeknek vagy elmondasz valamit nekik, de az igazi tanár akkor is ott figyeli, hogy minden rendbenmenjen. Maximum az utolsó egy-két félévben tartod önállóan az órát, de a tanár akkor is benn van a teremben.

Egyedül - teljesen egyedül - akkor fogsz tanítani, ha már megvan a végzettséged.

2021. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem, azt, hogy csak bent vagyok, nézem az órát meg ilyenek, még nem gyakorlatnak nevezik. De ha így van, akkor megnyugodtam.
2021. szept. 22. 07:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, a hospitálás is gyakorlat ;)

Nekünk első félévben csak kötelező hospitálás van. 2. félévben tanulásirányítás, 3. félévtől van tanítás is. Mondjuk ez nem tanár, hanem tanító képzés.

2021. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!