Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan szakember aki...

Létezik olyan szakember aki abban segít, hogyha nem tudok eligazodni hogy melyik lenne a számomra ideális szak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Igazából engem főleg az érdekelne, hogy a fix munkabeosztás mellett melyik szakot válasszam, amit még meg tudnék csinálni levelezőn. ( sok helyen pl. csütörtök pénteken is be kell járni, plusz gyakorlat van és ez az én munkahelyemen mellett egészen biztosan nem kivitelezhető...viszont minden nap 2-ig dolgozom , így a délutánok szabadok illetve a hétvégék is. Folyton csak nézegetem a szakokat, de ami érdekel az csak nappalin indul, vagy nem ebben a városban és pl. látom, hogy itt is írták, hogy nappali tagozat mellett dolgoztak és meg tudnák így is csinálni.

Magyarán én nem látom át ezt az egészet, ezért kellene egy szakember aki tudna nekem ebben segíteni, hogy együtt kiválasszunk egy olyan szakot ami nagyjából érdekel is, és a munkám mellett is kivitelezhető lenne....

Sajnos nagyon az az érzésem, hogy azok aki anno húsz évesen nem tanultak tovább és fix munkaidejük van (ahol nagyon nehezen oldható meg még a szabadság is) azok megszívták és hacsak nem nyerik meg a lottót, hogy be tudjanak iratkozni nappali képzésre, akkor nincs esélyük.



2021. szept. 22. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Van olyan, hogy pályaválasztási tanácsadás. Keress rá a neten, ha magadtól nem jutott eszedbe. A gyk nem a Gugli :D
2021. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Ott van még a felvi.hu szakkeresője, ott le tudsz szűrni levelező/estire és megnézheted hátha érdekel valami.


Levelező lehet nem a legjobb a számodra, mert általában péntek-szombati napon van tanítás (akár reggel 8:00-as kezdéssel)

2021. szept. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

A pályaorientációs tanácsadó szakemberek leginkább abban tudnak tanácsot adni, hogy a személyiségedhez és a vágyaidhoz, elvárásaidhoz melyik pálya illik leginkább.


Az egyes levelezős képzések időbeosztásáról a felvi.hu-n az adott egyetem tanulmányi osztályán tudsz tájékozódni. De szerintem legalább a 80%-uk úgy működik, hogy 2 hetenként péntek-szombaton vannak a konzultációk. Mivel általában 14 szorgalmi hét van egy félévben, ez azt jelenti, hogy ha pénteken nem tudsz beérni munka után az első konzultációkra, mert annál korábban kezdődnek, akkor is félévente 7 pénteket ki tudsz venni szabadságra, ami a legtöbb munkahelyen nem okoz gondot. Egyébként levelezős képzéseken a legtöbb konzultáción nem kötelező a megjelenés, bár néha vannak kivételek. Úgyis elsősorban könyvekből és segédanyagokból kell tanulni, mert az a pár konzultáció édeskevés a teljes tananyag áttekintéséhez.

2021. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy találsz-e olyat, aki ebben segíteni tud. Mindenesetre, van egy-két esti munkarendű képzés is illetve levelező képzések. A levelezővel viszont az a baj, hogy nem feltétlenül oldja meg a problémát, mert már ritkább a “szombati levelező”, sok szakon teljes hétköznapokon kellene bemenni (pl. az én szakomon is hétfő és kedd van kijelölve levelezős alkalmaknak és havi min. 5 napon kötelező megjelenni), akár be sem tartják (pl. nálunk sokszor behívják a levelezős hallgatókat is a nappalis órákra) és a gyakorlat az nyilván problémás, ha az ember nem szakhoz kapcsolódó helyen dolgozik.
2021. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A képzéseknek már utánanéztem. Amik engem igazán érdekelnek, azok sajnos nem indulnak levelezőn csak nappalin, de ennek ellenére mindenképp szeretnék valamit elvégezni. Igazából egy olyan emberre gondoltam aki jól átlátja, hogy különböző képzéseken mit takar a levelező fogalom. (pl mint amit utolsó te írsz, hogy hétköznap van és szinte nappali képzés vagy ahogy harmadik te írod, hogy elég évente 7 pénteket kivennem....az az érzésem nem létezik ilyen ember, aki ezeknek utánanéz és a számomra időbeosztásban megfelelő szak kiválasztásában is segítene..:S
2021. szept. 22. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Amit a #4 ír, inkább kivétel. A legtöbb levelezős képzés kéthetente péntek-szombaton van. S meglehetősen kevés az olyan szak, amely levelezőn sehol az országban nem indul el. Egyébként megkérdezhetem, hogy melyik az a terület, ami érdekelne? Lehet, hogy tudnék használható tanácsot adni.
2021. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!