Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet gimnáziumban iPad-re...

Lehet gimnáziumban iPad-re jegyzetelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10. osztályos diák vagyok, vettem egy iPadet nemrég. Szeretném iskolában is használni jegyzetelésre órán?

Ez lehetséges? Hallodtam olyat hogy kifejezetten külön papír kell ahhoz hogy valaki jegyzetelhessen digitális eszközön az órán. Egy teljesen egészséges embernek ezt a papírt meg lehet szerezni valami “kiskapuval”?



2021. szept. 23. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A tanáraidat kérdezd meg, illetve az iskolád házirendjét bogarászd át.
2021. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Örülj neki, hogy egészséges vagy és használhatsz papírt meg ceruzát!
2021. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2: Produktívabbnak érzem magam, ha digitálisan vannak meg a tananyagok, azért kérdeztem. Becsülöm azt hogy van 2 kezem, és tudok írni. Tudom hogy valaki ezt se tudja, de attól függetlenül miért ne csinálhatnám?
2021. szept. 23. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

"Produktívabbnak érzem magam, ha digitálisan vannak meg a tananyagok"

A tanár meg akkor érzi magát produktívabbnak, ha rá figyelnek a diákok és nem a kütyüiket bújják, mint digitális oktatáskor.


"miért ne csinálhatnám?"

Semmi akadálya, hogy amikor hazamész az iskolából, akkor digitalizáld a füzetekbe írt jegyzeteidet, ha neked úgy jobb. Az iskolában azért nem csinálhatod, mert tiltja a házirend (másképp nem beszélnél kiskapuzásról).

2021. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Látod kérdező ezért tanulj - akárhogyan... papíron, iPaden, laptopon, mindegy - hogy ne legyél olyan sötét, gyöpös tahó mint a 4-es! :D

1-es voltam.

2021. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom 4-es miért feltételezed ezeket a dolgokat. Már csak a válaszodból látva: nem jártál még egyetemen.

Volt szerencsém egyszer-kétszer témahétre “belógni” bátyám egyetemi óráira nyílt napokon.A diákok 90%-a laptopra, iPadre, telefonra írja a jegyzeteit. És ez nem véletlen.

Digitalizált jegyzetek között mindent sokkal hamarabb megtalálsz, és ezt embere válogatja, de tényleg produktívabb leszel.

Ha hazaérek, akkor meg nem azzal akarok foglalkozni hogy az egész napi jegyzeteimet pötyögjem órákon keresztül. Ennyire egyszerű, ha tanár vagy akkor sajnállak hogy ennyire leragadtál egy szinten, online oktatás alatt szívás lehet a diákjaidnak.


1/5: ;))

2021. szept. 24. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

"Volt szerencsém egyszer-kétszer témahétre “belógni” bátyám egyetemi óráira nyílt napokon.A diákok 90%-a laptopra, iPadre, telefonra írja a jegyzeteit."

Azok nem diákok, hanem hallgatók, vagyis felnőtt emberek, akiket nem köt a házirend, ami rád viszont vonatkozik.


"Digitalizált jegyzetek között mindent sokkal hamarabb megtalálsz, és ezt embere válogatja, de tényleg produktívabb leszel."

Azt is embere válogatja, hogy ki mit talál meg könnyebben, nem csak azt, hogy ki milyen eszközökkel a kezében produktívabb.


"Ha hazaérek, akkor meg nem azzal akarok foglalkozni hogy az egész napi jegyzeteimet pötyögjem órákon keresztül."

A saját szavaiddal élve: "sajnállak hogy ennyire leragadtál egy szinten ... online oktatás alatt szívás lehet", hiszen jegyzeteket digitalizálni nem csak pötyögéssel lehet, hanem fényképezés, szkennelés, stb. módszerekkel is.

2021. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szépen beszéljél kistöki!
2021. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én most végzős vagyok, és van 2-3 osztálytársam, akik már egy éve így jegyzetelnek a suliban (kivéve a tagozatos órákon, ami a matek, fizika, ott szépen írják füzetbe). Ők is megbeszélték anno a tanárral, hogy lehet-e, milyen feltételei vannak, stb. Így odafigyelve, úgy hogy nem csinálnak mást rajta, simán használhatják. Bár gondolom, tanára/iskolája válogatja. Nálunk például egész bevett dolog, hogy ott legyen melletted a teló (persze nem azt bújva), és ha kell, kikeresünk irodalmon egy szöveget, vagy matekon leellenőrízzük magunkat a GeoGebrában.

Szerintem egy próbát megér;)

2021. szept. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!