Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl vannak terhelve az általán...

Túl vannak terhelve az általános iskolás gyerekek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 23. 23:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
99%
12
2021. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyi a panasz akkor miért nincs összefogás és kérdőre vonni a felelőst persze nyugodtan, hogy miért van ez, mi a cél?


Miért nincs változtatás, ha kellene?


Nem értem egyszerűen, hogy miért van az emberekben ennyi félsz, amikor értünk lenne az oktatásügyi minisztérium is és a tanárok is!

2021. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
5%
Jóval nagyobb a terhelésem 12.esként mint egy nyomorult általános iskolásnak 😉
2021. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%
#13 még jó, hogy nagyobb a terhelésed basszus, ha nem is vagy még 18, de majdnem felnőtt vagy, most fogsz érettségizni. Mondjuk ha ennyire buta vagy, hogy ezt nem nem érted, fogalmam sincs, hogy fog menni. Ettől függetlenül még egy általános iskolásnak, aki legfeljebb 14 éves, baromira nem kéne még ennyire leterhelve lennie.
2021. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
2%
Egy 12.esnek sem.
2021. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a közép suli sokkal lazább lesz, hiába fenyeget a sok okos tanci néni hogy a közép suli milyen nehéz lesz! Nem lesz az! Nem lesz annyi gyökér tanár meg gyökér osztálytárs! Mondjuk ez amit leírtam csak az én tapasztalatom, szóval iskola válogatja milyen a közeg.
2021. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
13%

nem hiszem, hogy a közoktatás bármilyen szinten is nehéz lenne

gyakorlatilag az érettségit is odaadják ingyen


szerintem inkább az a probléma, hogy akik nem hoznak otthonról szellemi tőkét, azok nem tudnak önállóan felzárkózni, mert nincs perspektívájuk meg rutinjuk ilyen dolgokat megoldani, és ebből adódóan frusztráltak


nekem is olyan anyám volt, aki leült ugyan velem a 8.-os felvételi geometriáját tanulni, csak nagyon hamar kiabálásba fordult, mert Ő hozzá sem tudott szagolni, és elvileg nekem meg tudni kéne

13 éves vagyok ember, nehogy már számon kérd rajtam most, hogy az elmúlt 8 évben én hogyan végeztem a feladataimat, ez a te dolgod lett volna

nehéz-e egy 9.-es diáknak az antigoné? hát első könyvnek piszok nehéz


én vagyok a családból az első, akinek értelmes diplomája van, és érezhetően sehol sem vagyok azokhoz képest akikkel KÖMAL-oztattak a szüleik, vagy akiknek könyvet adtak a kezébe kiskorában, és nem a TV elé ültették be

internet nélkül kb sehol nem lennék, gyakorlatilag azok neveltek fel, akik az internetre gyártották az oktató anyagokat


a 8 év munkájának a minősége nem mindegy általánosban, és ez szerintem legkevésbé a gyereken múlik

2021. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ. Ha egy nagyon kemény suli , akkor lehet. / Ismerek olyant ahol egy nap 10 óra van, na az kegyetlen/

De ismerek olyant is akinek maximum 6 órája van egy nap ès 8.os. , alig kapnak házit és mégis nagyon jól tanulnak, illetve bejutnak nagyon erős sulikba.

2021. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
12%
Én az általános / gimi / egyetem közül egyértelműen a gimit emelném ki, mint a legnehezebbet. Általános iskolában talán 6 órám volt a legtöbb egy nap, kellett tanulni és tanultam is, de azt még nem éreztem annyira vészesnek és többnyire olyan emlékeim vannak általánosból, hogy játszottunk az udvaron, voltak mindenféle iskolai programok stb., nem az jut eszembe, hogy mennyire túl voltam terhelve és milyen nehéz volt. Ellenben a középiskolai éveimet nagyon megszenvedtem, emlékszem 9.-ben rögtön hétfőn 9 órával indítottunk, de később volt 10 órám is egy nap a faktokkal együtt… A legtöbb tárgyból minden órán volt felelés, de gyakran írtunk témazárókat és mindenféle röpdolgozatokat is. Kellett 50 óra közösségi szolgálatot is teljesíteni. Voltak ilyen - szerintem abban a formában - felesleges tárgyaink mint pl. életvitel, a heti 5 tesi, az ének. Voltak iskolai ünnepségek és programok, amiket annyi idősen már nagyon utáltunk és csak nyűg volt. Később jött az érettségi, ami plusz készülést igényelt. Mindenki szeretett volna nyelvvizsgát is szerezni addigra, de ehhez még külön tanfolyamra / magán órákra kellett járni, mert a sulis nyelvoktatás katasztrofális volt. Szóval akkor elég sok feladat volt egyszerre, elég kötöttek voltak a napjaim, sokat stresszeltem, szinte reggeltől estig bent voltam az iskolában, sok volt. Ehhez képest pl. az egyetem is lazább, mert sokkal jobban be tudom osztani az időmet.
2021. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
99%

Ne keverjük ide a NAT előtti időket. Amikor én voltam általános iskolás, max. fél óra volt a házi és istenkirály voltam csupa négyessel, ötössel.

Jelenleg általános iskolások a gyerekeim, a hatodikosnak is van már hét órája, és a hétvégének a felét is legalább tanulással töltjük, félévi zárás vagy év vége előtt pedig csak annyit tudunk pihenni, ami ahhoz szükséges, hogy ne kattanjanak be. Egyszerűen nem normális.

2021. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!