Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl vannak terhelve az általán...

Túl vannak terhelve az általános iskolás gyerekek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 23. 23:26
1 2 3
 21/26 Tom Benko ***** válasza:
98%

Igen, abnormálisan túl vannak terhelve. Egyrészt az óraterhelés is nagy, másrészt a megtanulandó anyag mennyisége is ostobán van előírva.

De az is irracionális, hogy a legtöbb órája egy átlagos diáknak nem magyarból, matekból vagy töriből van, hanem testnevelésből.

Emellett a tananyag teljesen a lexikális tudás irányába van eltolva, igen kevés a valóban gyakorlatias, alkalmazott ismeret, ami általános iskolában sokkal lényegesebb. Sőt, még középiskolában is fontos.

De mit is várjunk, amikor nincs külön oktatási minisztérium, csak egy csomó csoffadt valláskárosult, a szakmai szervezeteket pedig egyáltalán nem hajlandó a kormány még észrevenni sem.

2021. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

21 es a tesi az pont ráfér a magyarokra....

Én örülök a heti 5 tesinek.

Matekból meg az is sok ami van

2021. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, amikor én volt alsó tagozatos, akkor szerintem még nem volt túlterhelés. 2005-ben lettem elsős. Ha jól emlékszem, akkor 5ből 3szor biztos délben mehettünk haza, de lehet, hogy 4szer is. Csak a legszükségesebbek voltak, nem volt etika, hittan meg ilyen semmirevaló baromságok. Persze, jó dolog lehet egy etika, de nem ilyen formában, hogy beülünk heti 1 órára, amit talán a tanár is lesz*r.

Azóta sajnos az óraszámok és az elvárások is megnőttek, mindenféle oda nem illő dologgal kell foglalkoznia egy alsósnak.

2021. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%
Higgyétek el, hogy most jobban túl vannak terhelve, mint 40 éve.
2021. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Az egész világ túl van terhelve.

Ha boldogulni akarsz és nem napszámosként tengődni az életed akkor sajnos 110%-on kell pörögni.

2021. szept. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Tom Benko ***** válasza:
100%

@22: fölösleges. Még órarendi óraként is. A helyes elgondolás a délutáni sportfoglalkozás lenne, kötelezően választható formában. Ehhez mondjuk az sem lenne hátrányos, ha az ország kibújna a foci seggéből. De ugyanígy tennék a vizuális kultúra, ének-zene és irodalom tárgyakkal is.

Az olyan baromságokat, hogy hittan meg társadalomismeret, eltörölném. Előbbi nem iskolába való, utóbbinak pedig a történelemoktatásban van helye.

2021. szept. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!