Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem van így?

Csak szerintem van így?

Figyelt kérdés
Csak szerintem van egy csomó felesleges tantárgy a suliban? Gondolok itt pl. a biológiára, a földrajzra, az énekre, technika, rajz, irodalom, töri, kémia. Csak szerintem lesznek ezek hasztalanok felnőtt korunkban? Ezek helyett lehetne több idegen nyelv, matematika stb. amiket talán tudunk majd használni felnőtt korunkban.
2021. szept. 26. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Igen, csak szerinted.
2021. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Igen, csak te gondolod így és ez nagyon nagy szűk látókörűségre vall. Ha csak egy-két tárgy lenne, azzal sem lennél kibékülve. Jobb analfabétának lenni.
2021. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na hát pont a matek olyan, aminek a nagyját lényegében csak a logikai fejlesztés miatt érdemes tanulni. Amúgy én sem értek egyet. Igen, sok felesleges dolgot kell megtanulni a suliban, de nem így konkrét tárgyak szerint, az egyes tárgyak keretén belül kellene máshogy összerakni a tantervet.

Pl. háztartásban előforduló kémia elég "hasznos" lenne... Biológiai ismeretek terén is elég gyatrán áll az országos átlag, elég megnézni, milyen kérdések vannak itt időnként a megfelelő kategóriákban:(

Aztán vagy egy csomó dolog, aminek ugyan nincs kifejezett haszna, de szélesíti a látókört és "gazdagítja a lelket". Pl. az irodalom (de értelmezések biflázása nélkül) vagy a történelem (mert igenis, mindenkinek tudni KELL hogy mit ünneplünk augusztus 20-án vagy hogy kb. mi történt Európában a 20. században) vagy egy kis művészettöri és pár zenemű felismerése sem ártana senkinek.

2021. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A biológia nem felesleges. Nézd meg itt az Egészség és Teherbeesés rovatokat. Félelmetesen mély a szint. Az irodalom és nyelvtan hiánya is érződik, a történelem szar oktatása miatt a politikai színvonalunk tragikus, az embereknek nincs véleménye, vitakultúrája, semmi. Sorolhatnánk reggelig. Nem feleslegesek ezek, csak jobban kéne őket tanítani. Sokkal jobban!
2021. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg a kérdést ezért elnézést. Nem a konkrét tantárgyakra gondolok hanem azon belül jópár dologra. Igen van minden tantárgyban hasznos és nem annyira hasznos dolog is, ezt tudom. #4 egyetértek abban hogy jobban kellene őket tanítani
2021. szept. 26. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!