Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik levelezősön végzik az...

Akik levelezősön végzik az egyetemet! Éreztek valami hátrányt a nappalisokkal ellentétben?

Figyelt kérdés
Gépészmérnökiről lenne szó, az utóbbi időben elgondolkodtam hogy levelezősre át kellene mennem hogy tudjak dolgozni az egyetem mellett. A harmadik félévemnél járok. Az lenne a kérdésem hogy mik a levelezős egyetemmel a tapasztalatok?
2021. szept. 28. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem éreztem, sőt. Mesterképzést csináltam levelezőn, de időpocsékolásnak tartottam volna ezt nappalin csinálni,helyette tudtam 2 év előnyt szerezni a szakmába
2021. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Sok függ attól, hogy milyen jók az adott helyen az oktatók. Ha jó az oktatói gárda, érthetően magyaráznak, lehet kérdezni, interaktívak az órák, stb., akkor sokat veszíthetsz a levelezős képzéssel, mert levelezőn csak ledarálják a lényeg lényegét, s alapvetően könyvekből kell mindent megértened, ami néha egyáltalán nem könnyű. S persze ha főállásban dolgozol, akkor nincs végtelen időd sem a tanulásra. De ha rosszak a nappalis órák, akkor tényleg nincs sok értelme nappalira járni.
2021. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 2 alapszakot levelezőn végeztem és most a mestert is. Eszembe nem jutna nappalira menni.
2021. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem levelezőn, hanem online es távoktatasban tanulok Írországban, de van barátom ugyanezen a szakon, aki bejár. A közös tapasztalatok alapjan hatranya csak annyi van, hogy meg kell tanulnod beoshtani az idődet, és kellő motivációt igényel. Ellenben csendben tanulhatsz, direkt kapcsolatod van a proffokkal, akik egyszerre csak veled foglalkoznak, ami miatt sokkal eredményesebb a konzultálás.
2021. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Bár én nem levelezős vagyok, de mostanában láttam, hogy bizonyos specializációk nem indulnak levelezőn. A specializációt még az ember a képzés felénél választja egyébként. Én látom a nappalis előnyömet, de örülök hogy a levelezősök ezeket nem élik meg hátrányként. Mindenkinek más a célja.
2021. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!