Milyen az ELTE GTI?

Figyelt kérdés
Oda járok véleményére lennék elsősorban kiváncsi, de bármi hasznos infót várok szeretettel

2021. szept. 28. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Ezek a gazdasági szakok 3-as 4-es tanulóknak valók, vagy komoly egyetem mellett második diplomának.


Ha jó tanuló vagy, normális szakokat nézegess: gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés, alkalmazott közgazdaságtan, vagy sima matek alapszak és banki és biztosítási mesterszak.


A gazdasági szakok egyszerűen nem adják meg azt a tudásszintet, amit egy egyetemtől elvárnál. Inkább ilyen szakmai ismeretek főiskolás szinten.


Nem véletlen, hogy a gazdasági szakosok munkáját egy sima OKJ-vel is prímàn el lehet végezni. És az sem, hogy ennyire hatalmas túlképzés van ezekből.


Szóval ennyi bevezető után: nem teljesen de tényleg teljesen mindegy, hogy milyen az ELTE GTI? Középszerű, mint az átlag magyar oktatás. Corvinus, ELTE, BGE, meg az összes többi egyre megy.


Nézegess inkább rendes egyetemi szakokat.

2021. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Hát azért erősen cáfolnám az előttem válaszolót.

410 pont volt a bejutás legalsó határa, nálunk tanulni is kell rendesen, szerintem nem középszerű az oktatás.

Az AK és a GPME teljesen más szak, ha a kérdezőt nem az vonzza akkor felesleges azokra mennie.

Egy AK-s munkáját is el lehet végezni gazdmen-es diplomával ha olyan tárgyakat is vesz fel. Nálunk már most sokan külföldi mestert terveznek, szóval szerintem egyáltalán nem lesz hátrányba egy gazdmenes diplomával.

2021. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Még azt hozzáteszem, hogy nálunk is van Lineáris algebra, ökonometria, mikro-makro, stat, 2 félév matek

Ezek a tárgyak szerintem elég erősen ütik az “egyetemi tudásszintet”

2021. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ

Szerintem is azért az ELTE nemzetközi szinten elismert/ jó nevű egyetem, Magyarországon is ki ne hallott volna róla? KM vagy NG ami érdekelne, mint szak. A matek csak első évben olyan húzós, vagy továbbra is az lesz utána? Angol mellett lehet valamilyen nyelvet tanulni?

2021. okt. 4. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a KM humánosabb, lazább mint az Ng (én ng-n vagyok) , a matek nem olyan vészes ( Linearis algebra, derivalas,integralas ilyesmik) én pl a számvitelt jobban utáltam pedig a tanárok jók voltak, szimplán csak hidegen hagyott a tárgy. Viszont a mateknál rosszabb a Mikro és a vállalati pénzügyek, szerintem ezek nehezebbek. Második nyelvet sajna nem lehet tanulni ha csak szabválba fel nem veszel.
2021. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

“Hát azért erősen cáfolnám az előttem válaszolót.”


Nem tudom mit értesz az alatt, hogy “erősen cáfolnál”, van esetleg összehasonlítási alapod, iparági rálátásod? Mert nekem van.


“410 pont volt a bejutás legalsó határa”


Az röhejesen alacsony egyébként, de teljesen érdektelen is. Biológia szakra 320, matematika szakra 360 volt a ponthatár, és mindkettő toronymagasan veri tudományosságban és nehézségben is a gazdasági képzéseket.


“nálunk tanulni is kell rendesen”


Ezt nem vitattam. Tanulni kell.


“szerintem nem középszerű az oktatás”


Szerinted nem, mivel nem végeztél más szakokat sem itthon sem külföldön, így nincs összehasonlítási alapod. Az oktatás max. középszerű itthon. Egyszerűen nincsenek meg a tárgyi, pénzügyi feltételek egy jobb oktatáshoz.


“Az AK és a GPME teljesen más szak, ha a kérdezőt nem az vonzza akkor felesleges azokra mennie.”


Ezzel teljesen egyetértek. Csak annyit mondtam, hogy ezek az igazi egyetemi közgazdasági szakok, a gazdasági szakok inkább csak régen főiskolának nevezett szakmai képzések.


“Egy AK-s munkáját is el lehet végezni gazdmen-es diplomával ha olyan tárgyakat is vesz fel.”


Bocs de ugye ezt te se gondoltad komolyan? 😅


“Nálunk már most sokan külföldi mestert terveznek, szóval szerintem egyáltalán nem lesz hátrányba egy gazdmenes diplomával.


Tehát SZERINTED attól nem lesz hátrányban egy gazdmenes diplomával, mert nálatok már sokan külföldi mestert TERVEZNEK. Értem. Meggyőztél. 🤦‍♂️🤗

2021. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!