Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az középiskolákban miért nem...

Az középiskolákban miért nem képesek rendes tételeket adni az érettségihez?

Figyelt kérdés
Mindegyik tanár hozzáállása az hogy fent van neten, nézd le onnan az anyagot, a tételeket, az órán csak átbeszéljük... de ha bent vagy 10 órát, 16-17re örülsz hogy hazaérsz egyáltalán hulla fáradtan, szeretnél esetleg olyan dolgokat végezni amiket szeretsz, de nem, mert a 10 órából amit egy közoktatási intézményben töltöttél, azzal a céllal hogy tanítsanak, ez nem történik meg, hanem elvárják hogy otthon dolgozz ki mindent... mikor? Hogyan? Aztán ha abból a minimális jegyzetből mondod vissza az anyagot, amit ki tudtál hámozni a tanárod szavaiból még le is b*sz hogy miért tudsz ilyen keveset... más iskolákban is ez megy vagy csak a Jaschik ekkora szar?

2021. szept. 29. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert az érettségi arról szól, hogy kellően érett vagy arra, hogy a négy év anyagából kiválaszd, mi is tartozik ahhoz a témához. Különben simán bemagolhatnád a tanár által lediktált kidolgozást, annak meg mi köze van az érettségihez?
2021. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Pofáztak neked 6-tól 18 éves korodig. Ha ez nem volt elég oktatás ahhoz, hogy végül egyedül felkészülj egy facsipesz nehézségű vizsgára, akkor az nem az iskola hibája. Önkritika!
2021. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

30 éve érettségiztem, képzeld, akkor se kaptuk meg a tételeket. És még internet sem volt. Órákat ültem a könyvtárban, hogy kidolgozzam a témaköröket. Mert még csak tetelcímeket se adtak, hanem témakörök voltak.

Ahogyan az első írta, ha erre N vagy képes, nem vagy érett.

2021. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, te hogy a f*szba töltesz tíz órát naponta az iskolában? Még ha az iskola mellett laksz is, és fél perc hazajutnod, akkor is reggel hatra kéne járnod, hogy délután négyre hazérj úgy.
2021. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
4-es: ne cikizd szegényt, matekból se kapták meg a tételeket! Még nem tart itt, hogy összeadás! :P
2021. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
4 - Valószínűleg messzebb lakik. Én is nemrég végeztem ott és elég sokat szívtam az utazással (emiatt utólag bántam is, hogy nem közelebbi helyre mentem)
2021. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

6-os, ha mondjuk fél óra az odaút, meg vissza is ugyanennyi, és négyre otthon van a kérdező, akkor már hajnal ötkor kellene kezdődnie az iskolának ahhoz, hogy 10 órát bent tudjon tölteni. Hiszen ő írta, hogy 10 órát ott van, és 16-17 órakor ér haza.

Persze lehet, hogy félreértettem, és heti tíz órára gondolt.

2021. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Tételeket neked kell beszerezni, kidolgozod vagy nem. Ez rajtad áll.

12-ben azért nem szívatnak már szarrá jobb esetben. Az érettségis tárgyakra jobban rámennek, de akinek nem kell a kémia az érettségihez azt békén hagyják stb stb.


Az érettségi írásbeli része pedig nem egy nagy dolog.

Matek lófütty. Angolt/németet tanultad legalább 4 évig, de van aki 12 évig tanulja szóval 3-as ott is hozható.

Irodalom pedig rizsázás írásbelin. Ezután ami marad az a Töri + a választott. Választott valszeg infó lesz ami bőven begyakorolható.


Most akkor lesz kb 100 tételed amit ki kell dolgozni. Hétvégente megcsinálsz 4 darabot az havi 16. 5 hónap alatt ez 80 tétel a 100-ból. Tehát érettségi szünetben még 1 hetet rászánsz és kész az összes tétel. Szombaton meg 2 tételt csak kitudsz már dolgozni 16 óra alatt.

2021. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

7 - Csak azért feltételeztem és tartom elképzelhetőnek, mert nekem 4 órahossza volt az út oda is és vissza is, emellett sokszor 9-10 tanítási óránk volt.

Ez persze nem zárja ki semmit, de bármi lehetséges. Főleg hogy ha hajnalba kelsz ilyen esetben és nehezebb napokon koraeste érsz haza, akkor úgy valóban lehetetlen normálisan készülni és koncentrálni (nem hogy érettségire) másnapra.

2021. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Zár ki*


Egyébként az előttem szóló leírásával egyetértek.

2021. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!