Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy valaki jobb tanulóva válik az egyetemen/főiskolán, mint amilyen a középiskolában volt?

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mert ott azt tanulhatja, ami érdekli is.
2021. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolában a legrosszabb tanuló voltam az osztályban, minden félévben buktam, volt, hogy 4 tantárgyból is :D és 2x pótvizsgáztam év végén is de sikerült mind a kétszer haha :D


Az érettségit viszont meghúztam, azóta elvégeztem közgazdász alapszakot, 5-ös államvizsgám lett, 5-ös diploma munkám, jelenleg pedig mesterszakon tanulok.

2021. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Persze.

Középiskolában magasról leszartam azokat a tárgyakat, amik nem érdekeltek, mert tudtam, hogy felvételinél úgyis duplázni fogok. Szóval az általam lesajnált tárgyakból abból lehoztam valami kerekedő jegyet, hogy órán fél füllel figyeltem. (Teszem hozzá, ami igazán érdekelt, abból fakultáción is laza 5-ös voltam, meg versenyekre mentem). A Műegyetemre mentem, ott BSc-n is aránylag jó tanulónak számítottam (bár a kevésbé érdekes alapozó tárgyakon ott sem törtem jobban magam, mint az átcsúszáshoz kellett), aztán ahogy alapképzés második felében jöttek a tényleges szakirányos tárgyak, amikért odamentem, abból 5-ös, esetleg 4-es. MSc-n ugyanez, elején a kötelező általános dolgokat letudtam nem rossz jegyekkel, szakirányosokból kb mind laza 5-ös. Végül MSc-n kitüntetéses diplomám lett :)

2021. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki bennmarad az valószínűleg vagy jó tanuló vagy jobb lesz mint volt:D

Na meg ez szakfüggő. Ismerősöm 280 pontot sokallta anno, hogy annyit nem lehet egyetemre összeszedni, most valahogy összeszedte és valami marketing vagy milyen habi szakon elvan...

2021. szept. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!