Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri angol fordító-tolmácsna...

Megéri angol fordító-tolmácsnak tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire könnyű elhelyezkedni?

Mennyit lehet keresni?



2021. szept. 30. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Mindig azt gondoltam, hogy angollal esélytelen már dolgozni és amikor nekiálltam, minden szabad percem tele lett. Pedig Budapest, nem tudok mellé spéci másik nyelvet, semmi. Annyi a munka, mint égen a csillag.
2021. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Fordítóként,vagy tolmácsként dolgozol?

2021. szept. 30. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Fordítóként és tartalomíróként is dolgozom, de néha magánórákat is vállalok, ilyenkor nyilván nem tanítom a nyelvet, hanem beszélgetőpartner vagyok olyanoknak, akik nem mernek megszólalni, gyakorolni szeretnének. Tolmácsolni nem szeretek, ahhoz sokszor el kell járni, én meg introvertált vagyok, inkább otthon ülök és pötyögök a gépemen :)
2021. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok indiszkrét mennyit keresel?
2021. szept. 30. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
98%

Mivel nem alkalmazott vagyok, hanem vállalkozó, annyit, amennyit vállalok.

Eleinte túltoltam, mert nem tudtam nemet mondani, örültem, hogy van munka.

Aztán rájöttem egy év után, hogy ezt a tempót nem bírom.

Meghúztam magamnak egy határt és most a nettó 500 megvan, azon felül nem vállalok munkát, akkor sem, ha lenne. Könnyen rámegy az ember magánélete a munkára, ha nem tart határokat.

2021. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy miket fordítasz? Nekünk az egyetemi oktatóink mindig azt mondták, hogy az ő tapasztalatuk alapján nem lehet csak fordításból megélni (azt mondták általában 1 karakter = 1 forint, szintén angol).
2021. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!