Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kifejezetten egyetemen lesz...

Kifejezetten egyetemen lesz online oktatás?

Figyelt kérdés
Általános iskola, középsuli nem érdekel.

2021. szept. 30. 18:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz.
2021. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Akkor mi a p@cs@mért kell maszkot viselnem első hét óta az egyetemen? :D
2021. szept. 30. 18:23
 3/41 A kérdező kommentje:
Illetve miért beszél minden oktató feltételes módban a jelenléti oktatásról?
2021. szept. 30. 18:24
 4/41 anonim ***** válasza:
78%

Szörnyű, hogy az emberek a gyakorit hitelesebb és gyorsabb hírforrásnak vélik, mint a kormanyinfo-t és a hasonló oldalakat.


Szerinted tud valaki a gyakorin egy teljesen hiteles és pontos választ adni ebben a témában? Az online oktatás bevezetése sok mindentől függ. Például a járványügyi számok, kormányzati/politikai akarat, egyetemi tanács döntése stb...


Itt a gyakorin mindig vannak megmondóemberek, akik halálbiztos dátumot mondogatnak mert van egy jól informált ismerősük (tanár, rendőr, orvos, mentős, képviselő...). Például szeptember 15, pápa látogatása, vadászati kiállítás, őszi szünet vége...

2021. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Szomszédban (Romániában) eléggé durván tombol a járvány, rengeteg iskolában álltak át online oktatásra.


Ebből kiindulva (illetve nálunk is szépen emelkednek az esetszámok) can rá esély. De kíváncsi lennék más sorstársaim véleményére is.


Tudom, hogy több kérdés született már a témában, de a legtöbb középiskolákra vonatkozott. Ez nagy különbség, szerintem minket egyetemistákat a legegyszerűbb hazaküldeni.

2021. szept. 30. 18:32
 6/41 anonim ***** válasza:
28%
Már egy hónapja megy az egyetem, jelenléti oktatással. Nem tudni mit hoz a jövő, de nagy valószínűleggel marad a jelenléti, max lokálisan, egy-egy iskolában lesz bezárás, ahol felüti a fejét a járvány. Tavaly a párom érintette az online oktatás egyetemen, az órák felét nem tudták normálisan leadni, az egyetemnek se érdeke az online oktatás. De ha törvény lesz, nem tudnak mit tenni. Az meg lehet hogy lesz, lehet hogy nem.
2021. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk nem kell maszk. A tanárok úgy beszélnek, hogy "ha véletlenül mégis online lenne, ami nem valószínű, akkor..." Vagy "nem úgy tűnik, hogy be akarnának zárni", és "Amíg lehet, maradunk"


Megjegyzem nem is lenne értelme ezért hazaküldeni mind a 20 (20 éves, egészséges, beoltott) hallgatót, akik vagyunk minden előadáson és gyakorlaton. (Ez nem metszet, ez unió. Összesen 19 ember van, akivel van közös órám, pedig mindenre bejárok, még néha arra is, amit nem vettem fel.)


Nem fognak mindent bezárni szerintem. Online órák pedig már most is vannak.

2021. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
27%

Az egyetemi online oktatás elrendelése még függhet az adott szaktól is. Egy laborgyakorlatot igénylő órát, vagy egy boncolást ahol a diákok matatnak a holttestben nem lehet online megtartani.

Például a SOTE-n hibrid oktatás van, ami nem olyan rossz.

A maszkviselés sok helyen kötelező. A gyerekem középiskolájában kötelező mindenkinek maszkban lenni. A gyógyszertárak egy részében is láttam kitéve a kötelező maszkviselés kiírást. Felesleges ezen rinyálnod. Ha nem tetszik akkor iratkozz ki az egyetemről.

2021. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nyilván senki nem tudja.


Mindenesetre pl. nekem több olyan vizsgám is lesz ebben a félévben, amiről ezen a héten jelentették be, hogy mindenképp online fogják megtartani. (200+ fős évfolyam, ráadásul sok átfedés és közös óra más szakosokka, év eleje óta maszkolunk.)

2021. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
Itt a BME-n szarnak a maszkra, mert csak ajánlott, meg létszámkorlát sincs előadáson, lazán bezsúfolnak 200 embert egy előadóba. Őszintén nem értem, hogy pont itt miért nem kötelező a maszk, mikor krva sokan vagyunk. Ennek szerintem meg lesz még a böjtje. De persze hivatalosan nem mondanak semmit, hogy mire számítanak. Van olyan elővizsgám, amit úgy hirdettek meg, hogy meglátjuk majd, hogy élőben lehetséges lesz e, benne van, hogy akár online lesz. Egyébként semmi konkrét szó nincs arról még, hogy át akarnak állni, azt vettem észre, hogy nagyon nem szeretnék.
2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!