Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni egyetem (TTK)...

A Debreceni egyetem (TTK) Környezettan szakára miért olyan alacsony a pont? 211 volt most. Annyira nagyon nem akarnak jelentkezni vagy annyira nehéz hogy sokmindenki kiszóródik? Aki oda jár / járt : vélemények róla?

Figyelt kérdés
Ha valaki jár vagy elvégezte milyen véleménnyel van róla? Nehezek a tantárgyak? Egyáltalán milyenek az elhelyezkedései lehetőségek?
2010. szept. 1. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy megvan egy irányszám, hogy hány tanulót vesznek fel egy adott szakra. Legyen ez most mondjuk 50 fő. Akkor azok közül, akik oda jelentkeztek az első 50 tanulót fogják felvenni (a vitt pontok alapján), és a ponthatár az utolsó felvett tanuló pontszáma lesz. Szóval ha az ötvenedik tanulónak 211 pontja volt, akkor arra a szakra ennyi lesz a ponthatár.

Mivel gondolom nincs túljelentkezés, és az első 50 tanulónak sem voltak magas pontjaik, ezért lett ilyen alacsony a ponthatár


Amúgy még én sem vagyok benne ebben a rendszerben, szóval ha hülyeséget beszéltem, javítson ki valaki. :)

2010. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a DE természetvédelmi tanszékére szeretnék majd jelentkezni. Mi tudsz róla? Milyen tanulmányi eredmény szükséges ahhoz, hogy felvegyenek?
2010. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
DE TTK-s vagyok (nem környezettanos, de nemigen járja az a hír, hogy nehéz lenne :D), a felvételi pontszám a jelentkezők számát tükrözi amúgy, nem a nehézségét az adott szaknak.
2010. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma 14:18


A természetvédelmi szakra az államilag támogatottra 350 volt most a ponthatár (a költségtérítésesre 200).

2010. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi a segítséget.
2010. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 trendkivuli válasza:

Szia! Én környezettanos vagyok már második éve:-) És a véleményem hogy nagyon jó kis szak, nem monoton mint egyes szakok , sokszínű tantárgyak és teljesíthetőek a követelmények, ne zavarjon a ponthatár, ha jobban megnézed akkor a kémia szak-nak is körül-belül ilyen a ponthatára.

Ha röviden jellemezni kellene a környezettant akkor a biológia és a kémia keverékének mondanám egy kis földrajzzal:-), Két szakirány van rajta: Monitorózi(főként Biológiával foglalkozik)) és Analitikus(kémia).Én analitikusnak tanulok és sok érdekes dolgot csinálunk például a békástó vízminőségének vizsgálata vagy pl: a botanikus kertből is gyűjtünk vízmintákat, anion-kation vadászat stb. Ha érdekel a kémia akkor nagyon ajánlom mert jelenleg az analitkusok a vegyészmérnökökkel együtt a legkeresettebbek a vegyiparban. Ha úgy döntesz hogy ezt a szakot választod és lenne több kérdésed itt az email címem: korrobi@citromail.hu

Remélem tudtam segíteni! Üdv!

2010. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!