Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem vagy Szécheny...

Miskolci Egyetem vagy Széchenyi Egyetem gépészmérnöki szak jobb?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata?

BME-t ne írjátok légyszi, mert ott sajnos nem indul levelező.


2011. okt. 27. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom neked a kettőt összehasonlítani, mert nem ismerem a Miskolci Egyetemet, így nem akarom az mondani, hogy a Széchenyi jobb.. de én is Széchenyis vagyok, bár nem ezen a szakon de rengeteg gépészt ismerek. Itt az a jó, hogy itt van Győrben az Audi és ha itt végzel jó eredménnyel nagy esélyed van oda bekerülni és ott dolgozni, mivel a sulival szerződésben áll. Rengeteg előadást tartanak amin ha részt veszel előnyt jelent a későbbiekben. Sok munkafolyamatot az iskolával végeztetnek el (mert nekik jobban megéri a sulit fizetni mint a drága munkagépet beszerezni) így a diákok tanárok segítségével laborokban ténylegesen kipróbálhatják tudásukat, és olyan munkafolyamatokat végeznek, ami az Audinak lesz. Most idén állítólag indult egy olyan szakirány is, ami Magyarországon csak itt és a Kecskeméti Főiskolán van, ami az Audi és a Mercedes támogatásával jött létre. Nem tudom a szak nevét, de ha azon végzel biztos állásod van (idén pl ha jól tudom itt a SZE-n 15en vannak kb ezen a szakirányon). A város és az egyetemet is szeretem. Vannak nagyon húzós tárgyak, de szerintem megéri ide jönni. Még olvasgass utána, meg várj pár véleményt aztán dönts szíved szerint:) Én jó szívvel ajánlom neked a Széchényi Egyetemet!:)
2011. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Széchenyi. Nyugat-Dunántúlon amúgy is könnyebb elhelyezkedni - szerintem.
2011. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Miskolc. Én itt tanulok, a Bosch támogat minket, mint a SZIE-t az Audi. A diákélet pedig országosan is kiemelkedő.
2011. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 28. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

"mint a SZIE-t az Audi. "


NEM SZIE, hanem SZE. A SZIE az Szent István Egyetem Gödöllőn.


Kérdező, én is Győrt ajánlanám, szintén Széchenyis vagyok, ugyan Közlekedésmérnök, de szobatársak gépészek.

Gyatyafelkötős a szak nekik is, de ha odateszed magad biztos állás vár. És értékes diploma :)

2011. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szent István Egyetem (Gödöllő), vagy Miskolc, bár az messzi van. Én ezt ajánlom. A 3 iskola egyike mind kettő ahol volt 5 éves, egyetemi gépész képzés és régóta van gépész doktori iskola (A BME is, de azt írtad h azt ne írjuk). Ezek mind olyan dolgok amik fixen biztosítják a diploma elismertségét és az oktatás magas színvonalát.
2011. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!