Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol vesszük hasznát a matemati...

Hol vesszük hasznát a matematika specifikáció nyelvének szoftverfejlesztőként? Vagy miként lehet erre rákeresni, hogy jobban megértsük?

Figyelt kérdés

Nem találtam egyértelmű találatot a Google-be erre, pedig nem tudok róla, hogy lenne valami más megnevezése.


Az ELTE-n tanulok, idén kezdtem, és már több csoporttársammal beszéltünk arról nem tudjuk ez mi és hol vesszük hasznát.

Az elméletet értsük, és azt, hogy miként használjuk, de nem tudjuk, hogy egyébként hogy kereshetünk rá erre, van-e angol megfelelője. És persze nem látjuk át, hogy hol vesszük hasznát.



Aki esetleg nem értené, hogy miről beszélek, annak beszúrok egy példát.

Mivel speciális karaktereket tartalmaznak, ezért jobbnak látom ha képeket szúrok be és nem bemásolom.


[link]


(ha pedig valaki nehezményezné, hogy olyan tananyag részletet teszek közzé, amit talán nincs jogom megosztani... ezek a ppt-n megtalálhatóak az interneten ha tudjuk hol kell keresni, semmilyen jelszó vagy biztonsági beállítás nincs rajta, hogy esetlegesen csak hallgatók férjenek hozzá, így nem hiszem, hogy jogokat sértenék)



2021. okt. 6. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Akármelyik algoritmusban, ahol keresni vagy számolni kell valamit.
2021. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szakmai cikkek szoktak ilyen jelöléseket használni. Nyilván a magyar szavak helyett angolt, de egyébként előfordulhat.


Szerintem mondjuk erre külön tárgyat csinálni felesleges, és lehet integrálva oktatni más matekos tárggyal az alapvető jelöléseket.

2021. okt. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Baluba ***** válasza:

Ez a programozás elméleti alapja. Azt a célt szolgálja, hogy a programozók, de főleg az elméletibb computer science kutatók ne úgy gondoljanak a programozásra, hogy meghívok pár sornyi függvényt a mainben, és működik a programom.


Gyakorlati haszna nem sok van, hiszen a valóságban végül meghívsz pár sornyi függvényt a mainben, működik a program, és készen is vagy :)

2021. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez a témakör ahhoz próbál eszközöket biztosítani, hogy a helyesség utólagos bizonyítása helyett a feladat specifikációjából formálisan levezessük a programot, vagy legalábbis a helyességről való gondolkodással együtt fejlesszük. Aki "értsük"-et ír "értjük" helyett, az nem fogja használni.


Itt a tankönyv: [link]


Én is úgy vélem, hogy fölösleges ezt megtanulni, főleg a BSc elején, viszont nem kéne az első féléves tananyagnak akkora nehézséget okoznia, hogy elkezdj kifogásokat keresni arra, hogy ne tanuld meg.

2021. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsó:

Soha nem szoktam visszaszólni azért, mert valaki kijavít, mert úgy érzem a fejlődésemet szolgálja. Ugyanakkor a degradáló stílusod miatt most szükségletét érzem ennek.

Valóban rosszul írtam le azt a bizonyos szót, és ez nálam egy rosszul berögzült gyerekkori dolog, mivel a vidékünkön nem feltétlenül használja mindenki helyesen. Ugyanakkor én beszédhibás vagyok, és igenis sokat küzdöttem azért, hogy ennyire menjen mind a kiejtés, mind a sima rögtönzött beszélgetés, mind pedig az írás, mert ha hiszed-ha nem az ahogy hallom és ejtem a szavakat hatással van arra, hogy miként akarom majd leírni azokat.

Nem azzal van bajom, hogy kijavítottál, hanem ahogy tetted. A kérdésem arra vonatkozott, hogy mikor lesz ennek haszna nem pedig azt vártam, hogy valaki elkezdjen kötekedni az írásmódomon vagy épp azon, hogy miként tanulok. Rohadtul nem ismersz, így miféle állítás volt részedről az, hogy én kifogásokat keresek? Ennyire rossz lenne, hogy igyekszek kritikusan gondolkodni és csak azután nekiállni tanulni valamit, miután megértettem milyen haszna lesz?

2021. okt. 15. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Oké, elhiszem, nem a tipikus beszédére-is-igénytelen prosztó vagy, figyelmetlenségből elkövetett elírás volt. De ha nem vonatkozik rád, amit más feltételez, miért sértődsz meg?

A kifogáskeresést nem úgy értettem, hogy már elkezdted; csak a konklúziót akartam közölni a témára, hogy ezek egyszerű matematikai jelölések, könnyen megtanulhatók, a tárgy pedig könnyen teljesíthető kiutak nélkül is. (Sőt, egyszerű jelölésrendszer megtanulása és alkalmazása jogosan elvárt kézség egy informatikus-hallgatótól.)


"A kérdésem arra vonatkozott, hogy mikor lesz ennek haszna nem pedig azt vártam, hogy valaki elkezdjen kötekedni az írásmódomon"

Na például ez csak egy kifogás arra, hogy beleköss. A kérdést megválaszoltam a helyzetnek megfelelő terjedelemben és pontossággal. Konkrétan hasznosabb választ adtam, mint az összes többi hozzászóló a másik kérdést is beleértve. Az, hogy ott volt egy jogos megjegyzés pluszban, nem akadályozta az informálódásodat.

2021. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!