Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók (esetleg volt...

Programozók (esetleg volt ELTE-sek), ti használtok kvantoros/matematikus/egyéb leírást a dokumentációban, amit még egyetemen tanultatok?

Figyelt kérdés

Például ilyen specifikációt:

[link]



2021. febr. 20. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
10 év munka alatt nem volt ilyenre szükségem. Halál felesleges, ebből látszik, hogy az ELTE-n "elméleti- kutató- phd"-ra készítenek fel és nem a munka környezetre.
2021. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Nem. A dokumentációban nem szoktak ilyen alacsony implementációs szintre lemenni, hogy itt most létrehozunk egy tömböt és akkor minden i-re blahblahblah. Röbidebb lenne a programkód, mint a dokumentáció ... Meg most gondolj bele milyen dokumentáció készülne a több 10K, 100K soros programokhoz. Nem elvárható, hogy ilyen módon legyenek dokumentálva.


Eleve, azok rendszerek, amiben a dokumentációt készítjük, meg sem tudnak jeleníteni ilyen matekos jeleket, meg be sem tudnád gépelni, mert ez nem latex.

2021. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Angol egyetemre jártam, második félévben foglalkoztunk ezzel, de azóta sem találkoztam vele. De egyébként nem is elméleti/kutató vonalon erős szak/egyetem, szerintem kis mennyiségben minden infós szakon előfordulhat ez.
2021. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Ahol én dolgozok, ott egyrészt ennél magasabb szinten tervezzük a rendszert, tehát nem írunk le ilyen dolgokat, másrészről természetes nyelven írunk (vagyis kerek mondatokban). Kifejezetten tilos ilyen jelöléseket használni, mert az a lényeg, hogy a dokumentációt bárki megértse, egy elsőéves gyakornoktól kezdve egy informatikát kismértékben ismerő manager-ig.
2021. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok ellensége az egyetemi képzésnek (sőt!), de az ELTE még mindig inkább elméleti matematikusokat akar képezni, mintsem programozókat, akik képesek a gyakorlatban egy feladatot megoldani.

Algoritmusleíró eszközöket mióta komolyabban érdekel a programozás, azóta folyamatosan használok, és idővel be is bizonyosodott, hogy nagyon jól teszem, de a fentebb említett módszer teljesen felesleges és szakmaiatlan.

2021. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
6%

Már írtam ezt néhányszor. Ugyanazon az egyetemen képezik a szakma elitjét is és azokat is, akik alacsonyabb színvonalon, alacsonyabb képességekkel felelnek meg alacsonyabb elvárásoknak.


Vannak missziókritikus rendszerek, ahol igenis mindent a legapróbb részletig dokumentálni kell és a rendszertervnek is teljesen egyértelműnek kell lennie.

Ha valahol hiba történik, fontos, hogy annak okozója visszakereshető legyen. Ezen nem csak dollár milliók, milliárdok, de egész iparágak múlhatnak.

Az egyetemeken nem tudják, hogy melyik gólyából mi lesz, de azt tudják, hogy a minőséget meg kell tartani, mert szükség van az űrszondák, a marsjárművek operációs rendszereit megtervezni és implementálni képes emberekre is.


Komplett űrprogram fodult kudarcba egy szimpla konverziós hiba miatt. Miért? Mert a specifikáció nem volt egyértelmű.

Gondolom ti is azt keresnétek egy ilyen esetben, hogy kit kell eltávolítani a csapatból, hogy ilyen többé ne fordulhasson elő. Vagy tévedek?

2021. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
10 ezer oldalas Intel dokumentációba mutasd meg hol vannak ilyen részek kedves utolsó. Köszönöm. Kíváncsian várom!
2021. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
27%
"Az Ariane–5 első tesztrepülése (Ariane–5 Flight 501) 1996. június 4-én sikertelen volt. A rakéta önmegsemmisítést hajtott végre indítás után 37 mp-el az irányító szoftver hibája miatt. Ez volt a történelem egyik legdrágább számítógépes meghibásodása."
2021. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
13%
7: Miféle tízezer oldalas intel dokumentációról zagyválsz?
2021. febr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
13%

"Szoftverhiba miatt 1,9 millió harmadik generációs Priust hív vissza a Toyota világszerte"


"Ma a Volkswagen hivatalosan is megerősítette azt a hét végén felröppent hírt, amely szerint egy szoftverhiba miatt leállították a VW Golf és a Škoda Octavia szállításokat."


"Újabb szoftverhibát talált a Boeing vállalat a 737 MAX típusú gépein, amelyeket tavaly márciusban kivontak átmenetileg a forgalomból két ilyen utasszállító katasztrófája után. "


"Szoftverhiba miatt 433 000 autót hív vissza a Ford"


"Négy ember vesztette életét egy sugárterápiás készülék szofverhibája miatt"

2021. febr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!