Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Mérnökinformatikus mérnök?

A Mérnökinformatikus mérnök?

Figyelt kérdés

A képzés hivatalos angol neve (felvi.hu-ról) "Computer Science Engineer", de ilyenről még soha sem hallottam csak simán Computer Scienceről.


Akkor olyan szintű eltérés van a tananyagban a sima Computer Science képzéstől, ami külföldön van hogy ez már mérnöki végzettséget ad?


Egyátalán mi a "mérnök"?


Pl.: Van élelmiszer mérnök is ami a mérnökinfónás sokkal könnyebb szak tehát gondolom nem a szak "nehézsége" határozza mag, hogy mérnöki-e.


Emlékszem még 1 félévben volt "Mérnök leszek" órám, ami egy 2 kredites kötelező tantárgy.


Plusz kb minden tantárgyban azóta (már a képzés végén vagyok) előjött, hogy mérnöki feladatot végzünk és folyamatosan arról beszélnek hogy "Majd amikor mérnöki pozícióban dolgoznak ..." amikor a jövő beli munka lehetőségek szóba jönnek.


Tehát feltételezem, akkor én is mérnök leszek, csak igazán nem értem, hogy ez a szak mi alapján nevez engem mérnöknek ha a sima Computer Science elvégzése még nem jelenti azt hogy valaki mérnök lenne.



2021. okt. 6. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 Az lemaradt, hogy sok egyetemen ugyanaz a szak egyszerre BSc-ként és BEng-ként is indul, amiben jó pár tantárgy tesz különbséget. Feltételezem olyan tárgyak, amik mérnökisebb dolgok, tehát nem értem, hogy egy infós szakon végzett személy, pláne ha mérnöki specializációt végzett mérnökisebb tárgyakkal, Bachelor of Engineering címmel, (Magyarországon csak BSc van de a mérnökinfó ugyanazt fedi le, szóval ugyanaz vonatkozik rá), akkor az miért ne hívhatná magát mérnöknek.


Nem, nem elfogult vagyok, CS-en végeztem, nem mérnökinfón.

2021. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha szigorúan vesszük, a mérnök földmérőt jelent, vagyis a mai földmérő mérnök az igazi mérnök, ők mégse tanulnak fizikát (max egy középsulis ismétlés), mint ahogy egy másik válaszoló említette.


Wikiről definíció szerint akkor vagy mérnök, ha van egyetemi végzettséged a következők egyikében legalább:

anyagmérnök

biomérnök

elektromérnök

élelmiszermérnök

építészmérnök

építőmérnök

formatervező mérnök

földmérő mérnök

gazdálkodási mérnök

gázmérnök

gépészmérnök

hadmérnök

ipari mérnök

mérnök informatikus

kertészmérnök

kohómérnök

környezetmérnök

könnyűipari mérnök

közlekedésmérnök

mechatronikai mérnök

olajmérnök

repülőgépmérnök

szoftvermérnök

tűzvédelmi mérnök

vasútmérnök

vegyészmérnök

villamosmérnök

vízgazdálkodási mérnök

vízépítő mérnök

2021. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valamint, külföldön is van külön computer scinece (magyarul programtervező) és computer scinece engineer (magyarul mérnökinformatikus).
2021. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Tán nem ismered, asszem Csokonairól szól az anekdota, miszerint vidéki útján a házigazda dicsekedett, hogy náluk is terem olyan szőlő, amiből bort lehet készíteni, majd amikor Csokonai megkóstolta, azt mondta: víznek zavaros, bornak gyenge.
2021. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!