Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi kreditet kell felvennem...

Mennyi kreditet kell felvennem minimum? Ha esetleg egy tárgyat sikerül felvennem egy évben, akkor az jár valamilyen következménnyel?

Figyelt kérdés
DE-IK. Ha nem sikerülne teljesíteni ezt az egy tárgyat, akkor csak kreditbüntetés van, ha a következő félévben passzívra mennék?

2021. okt. 10. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ööö, én nem tudom, én nem odajárok,de ha államilag támogatott képzésre jársz, és nincs meg az utolsó két félévből a 36 kredit összesen, akkor átsorolhatnak. vannak amúgy kmooc szabadonválasztható online tantárgyak is, de abból nem biztos,hogy mindent fogadnak el a te sulidban, és lehet, hogy nem is annyi kreditértékben, mint oda van írva, hanem a szabvál az csak kettő kredit pl mindig. de szóval az a lényeg, hogy arra törekedj, hogy legyen meg midnig a 36 kredit két fél alatt összesen. meg még lehetőleg az átlagod is minél jobb legyen. ja meg még, hogy pl van olyan, én nem tudom, ez mindenhol van-e de ha a képzési idő kétszerese alatt nem tudod az egészet megszerezni, teljesíteni, akkor lehet,hogy nem tudod tovább folytatni a tanulmányaidat. államilag támogatott félév meg úgy tudom, alapból amúgy 12 van, de szóval ez külön van attól amit az előbb írtam, pl ha 4 éves egy képzés, akkor azt 8 alatt már mindenképp teljesíteni kell, mert különben asszem nem lehet tovább. szóval szerintem csakm ennyi, de én nem tudom ezeket.
2021. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ja meg még, érdeklődj utána akár a tanulmányi osztályon a sulidnak, hogy egy tantárgyat hányszor lehet fölveni, mert ha pl egy tárgyat kétszer felveszed és nem foglalkozol vele, áttolod,hogy majd jövöre, de már le se tudod adni, mert lezárult a tantárgyfelvétel/leadás, akkor szal tehát figyeljél oda, hogy potyára így ne vedd föl, mert korlátozott, hogy egy tárggyal menynit próbálkozhatsz
2021. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*ha annyi alatt nem sikerül teljseíteni, amennyi a megengedett, akor mér van a rektori kérelem, de annyi alatt sikerüljön má. :)
2021. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két félévben kell a 36 kredit vagy adott félév amikor tárgyat veszek fel és előtte egy félévben kell meglennie? Ha csak 1 tárgyat veszek fel és esetleg nem sikerül teljesítenem és az utána lévő felevem passzív lenne, akkor csak kreditbünti van?
2021. okt. 10. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van
2021. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!