Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érdemes megírni a 8....

Hol érdemes megírni a 8. osztályos felvételit Székesfehérváron?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy van olyan iskola, a hol lazábban pontoznak. A lányom sni-s, és neki több idő jár, szeretném, ha külön terembe tennék, és nem azokkal együtt, akik 45-kor felállnak, és beadják a dolgozatot, mert az nagyon zavaró lenne.
2021. okt. 10. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

sehol nem pontoznak lazábban

amúgy az iskolában kell valakit megkérni, hogy külön felügyeljék

2021. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs olyan, hogy lazábban pontoznak. A javítási útmutató alapján pontoznak, max. a fogalmazást lehet kicsit máshogy értékelni.


Amúgy szerintem ott érdémes írni, ahova majd járni akar.

2021. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"amúgy az iskolában kell valakit megkérni, hogy külön felügyeljék"?

Ezt mégis hogy érted?

Dehogynem a fogalmazás részében nagyon nem mindegy, hogy 10 vagy 5 pontot adnak rá.

2021. okt. 10. 21:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha külön terembe akarnád rakatni, akkor nyilván kéne oda is egy másik felügyelő tanár. De amúgy nem hiszem, hogy csinálnak ilyet.


És amúgy meg a fogalmazásnál is meg van határozva, hogy mire adhatnak pontot.

2021. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a fogalmazásnál értékelik a tartalmat, a stílust, a nyelvhelyességet, a szerkezetet és a külalakot. Ez mind szép, de elég szubjektív.

Bizonyos iskolákban külön teszik az sni-seket, ha van elég sni-s jelentkező, azért is kérdezem, hogy mik a tapasztalatok, de ha nem tudjátok, akkor köszönöm szépen a korábbi hozzászólásokat.

2021. okt. 10. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Az iskolákat kell megkérdezni, hogy van-e lehetőség rá, hogy külön teremben legyen a lányod. És, ha nem is tudják külön terembe tenni, a felügyelő tanárt tájékoztatják, és biztos vagyok benne, hogy úgy fognak eljárni, hogy abból ne származzon hátrányotok.

És a fogalmazás értékelése egyáltalán nem szubjektív. Az általad felhozott szempontokra külön meg van adva, hogy melyikre hány pontot lehet adni, és hogy mi alapján. A tartalom, a szerkezet, és a nyelvhelyesség már kapásból olyan szempontok, amik nem a tanár kedvességétől függnek. A külalak kicsit tanár függő, de a javító tanárok már annyi ocsmány kézírást láttak, hogy erre csak extrém esetben nem adják meg a pontot. A stílus alatt pedig nem tudom pontosan, hogy mit értesz, de nyílván egy felvételin nem használunk szlenget. Sőt, egy jó tipp, olyat se írjon bele a fogalmazásba a lányod, hogy "kéne", mert pontlevonás jár érte.

2021. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem, szóval továbbra sem tudja senki, hogy melyik iskolában érdemes megírni. Közben érdeklődtem ismerősöktől is, és mondta a kolléganőm, hogy bizony megkapta a maximum pontot a fogalmazásra a fia, pedig szerinte elég gyengén írta meg. Tudom, hogy szubjektív, mert elolvastam a pontozást, nyilvános, fent van a neten. Semmi konkrét, ha akarja a tanár, akkor von le pontot, ha akarja nem.
2021. okt. 11. 17:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Én továbbra se gondolom, hogy a fogalmazás pontozás szubjektív lenne, de, ha esetleg rámutatnál, hogy mért gondolod így, akkor meggyőzhető vagyok. És egy gyengén megírt fogalmazásra is lehet max pontot kapni, amennyiben a gyengét a tartalmi részre értette.
2021. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pl, most írattam a lányommal egy próbafelvételit, és volt ott olyan kérdés, hogy beraktak egy képet, hogy írja oda, hogy miért illik a vershez. A megoldókulcsban volt egy-két indok, és voltaképp odaírta ezeket a gyerek, de valahogy olyan kuszán, értelmetlenül. Az ilyen esetekben szerintem igenis mérlegel a javítótanár, hogy most elfogadja-e vagy nem.

Az érvelésnél az egyik felvételi felkészítő tanár felrakott egy mintát a netre, az nekem nem nagyon tetszett. 2-2 érv kell ellene, és mellette, és a mintafogalmazásban én pont nem tudtam megtalálni a sok rizsa mellett ezeket. Én arra nem adtam volna meg a maximum pontot, és az volt a minta!!! Szóval szerintem igenis van helye itt a szubjektivitásnak. Még ha csak 1-2 pont ide, vagy oda, az is számíthat.

2021. okt. 12. 21:06
 10/13 anonim válasza:
A felvételin külön terembe kerülnek az sni-sek. Csak ne felejtsd el csatolni a kérvényt és a szakértői határozatot is a jelentkezési laphoz. Nem muszáj ott írni, ahova jelentkezni fog, nem számít előnynek később. Szerintem ne gimnáziumot válasszatok. Az én fiam is sni-s, és a Széchenyiben írta, csak erről van tapasztalatom. Nagyon korrekt volt a pontozás, pedig én is féltem, hogy a csúnya írás és a nem annyira pontos fogalmazás baj lesz.
2021. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!