Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri (még) kereskedelem és...

Megéri (még) kereskedelem és marketing szakra menni?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a szak.

Sok utánajárás után sajnos észrevettem, hogy haszontalannak van titulálva.

A munkapiaci értéke is az egyik legalacsonyabb.

Viszont én hosszútávon vállalkozásban gondolkodom, halálom lenne egy multinál tengődni bármennyi pénzért is.

Engem nem a pénz motivál, hanem az, hogy önmagamnak dolgozhassak.


Idáig két felsőfokú nyelvtudással rendelkezek, és lesz is egy harmadik 3-5 éven belül./amit egyetem alatt tervezek elsajátítani/


2022-ben kezdem majd az egyetemet, ha minden jól megy.



2021. okt. 17. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érdekel, akkor tanuld azt. Nagyon sok szakot büfének mondanak, szóval amiatt annyira nem aggódnék.
2021. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol olvastad,hogy az egyik legalacsonyabb a munkapiaci értéke,mert közel sem igaz. Közgazdász szak, így elég távol áll a piacképtelen szakoktól. Ha érdekel,akkor megéri, ha nem áll közel hozzád,akkor nem éri meg. Vállalkozáshoz nem diploma kell leginkább,hanem tőle,ötletek,kapcsolatok.
2021. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tőke*
2021. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Ha érdekel akkor végezd el de valóban egy vállalkozáshoz nem diploma hanem pénz (jó sok), türelem (jó sok), kreativitás, kitartás, és még sorolhatnám mennyi minden kell. Én nyitottam egy vegyes kiskereskedést de 5 hónap után bezártam. Hoztam egy hirtelen rossz döntést. Nem gondoltam, hogy nem fog menni itt ahol én lakom. (Békés megye)
2021. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, a vállalkozáshoz való tudást nem egyetemen fogom megszerezni.

Mindössze alapot adnak hozzá, kapcsolati tőkét, és számomra tényleg érdekes téma a marketing területe.


Nagyon szeretek tanulni, és félek, hogy ez nem olyan terület, ahol ez kifizetődik, főleg a népszerűsége miatt, hisz ez az egyik legnagyobb embertömeggel rendelkező szak minden évben gazdasági szakok közül.


Bármelyik szakra tudnék menni, és például a pénzügy számvitel talán hasznosabb és gyakorlatiasabb tudást nyújt, de ha egyszer a marketing érdekel, mit tudok tenni?:D

2021. okt. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!