Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A FIR-ben hogyn lehet kiszámol...

A FIR-ben hogyn lehet kiszámolni a már felhasznált féléveket?

Figyelt kérdés
Volt egy szak, amit 2008 szeptemberében kezdtem el, de még 2008 december elején családi okok miatt passziváltam, ezt persze bejelentettem a TO-on is. Viszont a FIR-ben azt látom, hogy a tanulmányok kezdete 2008.09.01, a képzés vége pedig 2010.10.02. Ezt nem értem, mert 2008 decembere után már nem állítottam aktívra a státuszomat egyszer sem a neptunban. Ebben az esetben hány félévet vontak le az államilag támogatott félévekből, mert ezt konkrétan nem találom a rendszerben?

2021. okt. 18. 21:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*hogyan
2021. okt. 18. 21:48
 2/13 anonim ***** válasza:
volt személyes oktatási azonosítod, ezen az egyetemen?
2021. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a passziváltatást elfogadták, mint utólagost, akkor nincs elhasznált féléved.
2021. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem volt személyes okt.azonosítóm. Viszont aktívra van állítva a 2008/2009 ősz félévnél a státusz, a továbbiaknál passzív van írva. A végén azt írja ki, hogy támogatási időbe számít az aktív státusz. Viszont ezt tegnap este még nem írta ki, mikor belementem a képzési időszakokba. Ez akkor azt jelenti, hogy -1 félév a 12-ből? Bocs, hogy értetlenkedem :D
2021. okt. 19. 09:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Annál a szövegnél (támogatási időbe számít az aktív státusz?) Igen van írva.
2021. okt. 19. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Az aktívre állított félévek fogyasztják a támogatott félévek számát.
2021. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt értem, csak tesómnak van olyan, ami passzívra lett állítva szintén félév közben, de neki már az 1. félévnél is passzív státusz van írva, megjegyzésnek pedig, hogy saját bejelentésre történt. Én is bejelentettem, de nekem aktív maradt az az 1 félév, megjegyzésben pedig az van, hogy többször elmulasztottam a bejelentkezést. Nem is tudtam volna akkoriban bejárni, amit közöltem is az ügyintézővel. Ezek szerint nekem levontak egy félévet.
2021. okt. 19. 10:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, levonták, mert hivatalosan nem passziváltattál.
2021. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez az érdekes, hogy hivatalosan bementem a To-ra és még az ügyintéző rá is kérdezetett, hogy miért szeretném passziváltatni. (konkrétan anyukám súlyos beteg lett, ápolni kellett, és mellette dolgoznom, azt a szakot nem tudtam volna így munka mellett, betegápolás mellett elvégezni, legalábbis én biztosan nem) Tehát ezért nem értem, miért maradt aktívon, ha ezt bejelentettem a tanulmányi osztályon. Tesóm pedig "csak" a neptunban állította át passzívra a félévét. Már mindegy is, csak bosszant ez a dolog.
2021. okt. 19. 10:59
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdező, kell legyen oktatási azonosítód.

ez minden esetben egy 11 jegyű szám, és 7-el kezdődik.


én 2006-ban kezdtem az egyetemet, tehát előbb, mint te, és nekem van, a TO-n azt mondták, ez az oktatási azonosító a beiratkozással jött létre, és ezzel jelentettek le a FIR-be.


ha nincs oktatási azonosítod, hogy tudtad magad megnézni a FIR-ben?


nem is lehet másképp hozzáférni.

2021. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!