Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felnőtt korban, fel lehet...

Felnőtt korban, fel lehet mentetni valakit matek tantárgyból?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi esti tagozaton, ráadásul 12-es, tehát végzős, osztályban lévő személy most akarja felmentetni magát matek tantárgyból. Most akarja elindítani az eljárást ezzel kapcsolatban. Milyen esélyei vannak? Előző években 3-as, 4-es év végi átlagokkal (igaz összepuskázva) 12-ben felmentést kér. Életszerű lehet, ez a szakértői bizottság előtt? Konkrétan tudom, hogy nem a képességei miatt nem megy neki a matek, hanem azért mert abszolút nem érdekli.
2021. okt. 21. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején volt egy osztálytársam, aki utolsó évben arra kapott teljes felmentést, hogy nem volt jó a térlátása. Részleteket nem tudok, csak az ő elmondását ismerem. Pedig ő sem volt hülye matekból, stabil 3-as, nem is értem, hogy miért menttette fel magát.
2021. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, kérelemre megvizsgálják és felmenthetik a matek alól, ha bebizonyosodik a diszkalkúlia.
2021. okt. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mit mond a szakember? Maga hogy vitte végig az előző éveket 4es átlagokkal? Ennyi erővel bárki felmentheti magát nem? Mindenki eltudja jatszani hogy nem tud számolni, pláne ha szögfüggvényeket kell számolnia.
2021. okt. 21. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Nem ilyen egyszerű azért a vizsgálat! Ne a saját észjárásából induljon ki. Egyébként még egyetemisták is szokták kérni a felmentésüket.
2021. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 10. évfolyamig lehet ilyet kérni vagyis anno kb így volt mert akinek komoly gondjai voltak az eddig előjött.

Meg lehet próbálni, de ha nem tartom valószínűnek egy ezt valaki 30-40 évesen megkapja.

"Egyébként még egyetemisták is szokták kérni a felmentésüket."

Ez netto hülyeség. Ha felmentésed van matekból akkor fel se vesznek olyan szakra, ahol ez szükséges. Nincs olyan, hogy anál 1-2-3-at megkapod mert felmentésed van, főleg hogy ahol van anál ott azért néha össze is kell tudni adni 2 számot...

2021. okt. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5, Van más szak is, ahová kell matek, de nem ilyen mértékben.
2021. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os

Akkor milyen matek kell? Általános iskolai?

Egyetemeken az anál vagy mat amit elvárnak. Művész és nyelv szakon esetleg nem várják el, de oda meg tökmindegy mennyire vagy jó matekból vagy mennyire nem.

Ha tudsz egy konkrét esetet mondani amikor valakit felvettek és így 2-3 matekos tárgyat ki tudott váltani akkor hajrá. Esetleg én is tanulok valamit.

2021. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a személy, akiről beszélek nem akar tovább tanuli 40 eves is elmúlt már. Nála csupán arról szól a dolog, hogy nem jár be, vagy alig. Nem érdekli, és a lehető legkevesebb energiabefektetéssel akarja megszerezni az érettségit. Többi tantárgyból egy kettest összeszed, matekot viszont érteni kell, és úgy nem lehet matekozni, ha nem járunk be. Ki akarja bekkeleni ezert elinditja a matek tantárgybóli felmentését.
2021. okt. 22. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Matek helyett viszont más tárgyból kell érettségizni.

Ergó így 2 választott tárgya lesz ami szerintem gáz. Föci még alibinek oké, de ennyi. Infóból ha most ismerkedik a worddel akkor szopni fog. Nekem 85 körül lett a közép úgy, hogy egyedül készültem viszont ott pörögni kell. Volt, hogy átugortam feladatokat és inkább visszanéztem ha volt idő pedig nem akkor találkoztam először ezekkel.


Talál magának 2 alibi tárgyat akkor hajrá... fizika sem könnyebb mint a matek, ahogy a kémia sem. Tesiből meg ha szar labdajátékban akkor elég cink lesz.

2021. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!