Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ilyen tanár miért taníthat...

Egy ilyen tanár miért taníthat egyetemen?

Figyelt kérdés

- Szerinte a modern dolgok (okostelefon, tablet, laptop, modern zene) egy métely, negatívum, lenézi azokat akik ezeket használják, miközben Ő is használja (?)


- Előadáson nem lehet tőle kérdezni SEMMIT, mivel elvileg erre is van külön óra nála, maximum óra után lehet tőle kérdezni.



2021. okt. 23. 00:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

- Azt kihagytam, hogy óra kezdetekor bezárja a termet kulccsal, hogy a "későn jövők" ne zavarják meg az óra menetét (?)


- Jegyzetelhetetlen az előadása, mivel néha koherensen beszél, máskor meg 10 percig elbeszél a semmiről, ide-oda ugrál a témákban, a lényeges dolgokat meg elhadarja / halkan mondja, alig lehet megérteni amit mond,


- Szidja az intézeti oktatókat, szerinte a fele nem is alkalmas tanárnak, már-már név szerint is sejthető hogy kikre gondol, de nem mondja ki nyilvánosan, és mindig a saját maga "sikereit" emlegeti (publikációk stb)

2021. okt. 23. 00:02
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem találtak mást helyette.
2021. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Mert a legtöbb hallgatónak ingyenes a képzés. Majd csak elkezditek kapizsgálni ti is, hogy elvárásai annak lehetnek, aki fizet. :)


Ha ez egy fizetős képzésen lenne, nem maradna ott, mert féltenék a bevételüket a vezetők. Hiszen a bevételük attól függ, hogy a diákok odamennek-e és fizetnek-e nekik pénzt. Itt nincs ilyen. Ti aláírtátok, hogy az állam fizessen helyettetek. Nem ti termelitek ki a tandíjat, teljesen lényegtelen, hogy ti mit gondoltok a képzésről. Ők tesznek nektek szívességet azzal, ha adnak nektek papírt. :)


Nagyon nagy mellénnyel beszélnek ebben a témakörben is azzal, aki panaszkodik az oktatás miatt. Mert hogy milyen hülye, a tanár a mindenható, biztos azért hisztizik, mert rosszul tanul... Vagy lehet, hogy azért, mert nem erre a szarra számít a félévente több százezerért cserébe például. Ezeket a dolgokat egy államis diák nem látja át és nem is érinti, hiszen ajándék lónak ne nézd a fogát.


Ugyanez van az egészségüggyel. Te vagy a hülye meg a türelmetlen, ha nem hisztizel azért, amihez alapvető jogod van.

De ha elmész magánba, a segged is kinyalják és úgy babusgatnak, mint egy tálca tojást. Persze, mert nálad van a pénz és te diktálsz.

2021. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Idős, gondolom van múltja, tapasztalata és a presztízse, meg persze a fokozata. Helyére esetleg nincs tanár vagy nem is akarják leváltani, mert a felettese hasonszőrű lehet, legalábbis tiszteli, kb egy idősek lehetnek.

Ha ez nincs, akkor nem lenne munkája, nálunk is van haszontalan oktató. Ugyanezeket nem akar normális jegyzetet írni, mert akkor a kutya se járna be hozzá, mert szarul oktat.

2021. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Az előadás nem azért van, hogy közben beszélgessetek a tanárral, arra ott a gyakorlat. Én is meglepődtem, amikor egy tanárom ezzel utasította helyre az egyik fiút, hogy ez előadás, nem gyakorlat, itt óra végén lehet kérdezni. Aztán megértettem, miért, mert amikor véget ért az előadása, akkor láttam, hogy profin ki volt számítva, hogy amennyi infó 90 percbe belefér, az mind kitöltse. Írod, hogy előadás végén a te tanárodtól is lehet kérdezni, ez így teljesen oké.
2021. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Aki ilyen gyenge képességű, az minek megy egyetemre? Nem gimi már.. Egyetenen barmit megtehetnek! Figyelj tanulj ennyi!
2021. okt. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Látjátok a 6-ost? Erről beszéltem. Az egyetemista a hülye, akinek szívességet tesznek azzal, hogy ingyen tanulhat. Ha mindenkinek tandíjat kellene fizetni, úgy basznák ki azt, aki nem tanít tisztességesen, hogy a nyaka szakad. Az egyetemi tananyag nem nehéz. Műszaki szakon sem. Ahol sokan buknak és amire sokan mondják, hogy szar, ott nem a diákok buktak meg, hanem a tanár nem látja el a feladatát. Korrepetálok, látom, mit művel néhány nyomorult. Ha a diákok legalább fele hülye lenne, nem tudnám őket megtanítani és nem vizsgáznának le sikeresen az én anyagaimból.


Engem is így hülyéztek anno, mikor kritizáltam valakinek a módszereit... Naná, hogy kritizáltam, 300 ezrem bánta. Most már 500, mert mesterszakos vagyok. :)

2021. okt. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Pedig arra aztán nem lehet mondani, hogy lusta tanulni, aki fizet azért, hogy valaki megtanítsa és mellette dolgozik azért, hogy ki tudja fizetni...
2021. okt. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk volt olyan, hogy egy egész évfolyamot megbuktatott a tanár a ZH-val. Egy másik a 0. pontban azt mutogatta, hogy az ő tárgya milyen nehéz mert 30% megy át a vizsgán...

Sok nyomorult van a rendszerben. Túl kell lendülni valahogy. Nekünk is volt olyan, hogy csak a katalógus miatt voltunk benn. Elfeküdtünk a széken és aludtunk egy órát vagy épp ment a cod egymás ellen mert a tanár folyton baromságokat beszélt. Egyik másik meg kivágott a vizsgáról mert szerinte egy alap dolgot nem tudtál és majd 1 hét múlva gyere ha van hely:D


Szar tanár nem csak ott van. Orvosin, matematika és fizika bsc-n eltudom képzelni, hogy a tanárok többsége normális viszont más szakokon tele van ilyen nyomorultakkal. Mesélte egy tanár (prof), hogy a lánya gyógyszerésznek tanult vagy minek és valami irtózatos mennyiségű anyagot kellett bemagolniuk (vegyjelek, egyenletek stb stb) és mondta, hogy semmi értelme mert a lánya is elfelejtette a nagy részét vizsga után. Ezt pedig proff mondta nem egy hülye diák.

2021. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nagyon sok ilyen van. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány normális tanárral találkoztam az egyetemen, aki emberileg és tanárként, szakmailag is értékelhető volt. Nem tudom mi lehet az oka, nem találnak helyette mást, már nagyon belemélyesztette magát a rendszerbe stb., fogalmam sincs. Nálunk van egy oktató, akivel kapcsolatban szinte minden félévben gyűjtik a panaszokat, többször fordultak már a hallgatói önkormányzathoz és elviekben a dékánhoz is, de soha nem történt semmi. Ő az óráin nem tanít kb. semmit, random módon osztályoz csak ahogy esik úgy puffan vagy éppen szimpátia alapján, minősíthetetlen stílusban kommunikál a hallgatókkal, nem tartja be még a saját maga által felállított szabályokat sem (gondolok a tematikára, osztályozásra, követelményekre) sem az egyetemi előírásokat. Például soha nem engedi megtekinteni a vizsgákat pedig kötelező lenne, mindig direkt rossz időpontot ad ami úgysem alkalmas (pl. az utolsó vizsga után mikor már úgyis mindegy vagy éppen a másik vizsga időpontjában mikor úgysem tudsz elmenni) vagy nemes egyszerűséggel belehazudja a képedbe, hogy vele nem beszéltél meg semmi időpontot, takarodj innen és rád csapja az ajtót. Engem egyszer meg akart buktatni, mert kitalálta, hogy biztos csaltam, én tuti nem vagyok képes erre az eredményre, másoltam stb. és fenyegetőzött, hogy meg fog buktatni, mikor megvédtem magam (mert ténylegesen nem csaltam) akkor meg azért ordibált velem, hogy miért hazudok neki, miért nézem hülyének stb. Sok ilyen sztori van vele kapcsolatban is. Én ezt sosem fogom megérteni, de sajnos tényleg azt látom, hogy szinte ez a normális a magyar felsőoktatásban, a tanár az isten, a hallgató hunyászkodjon meg stb. Mindig elmondják az embernek gimiben, hogy oh majd meglátod az egyetemen már felnőtt ember módjára fognak kezelni, de ez max. azt jelenti, hogy mindent oldj meg magadnak ahogy tudsz és közben lelkiismeret furdalás nélkül szidhatnak meg szívathatnak, mert már nem vagy gyerek, hát felnőttek vagyunk mindketten…
2021. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!