Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen miért taníthatnak...

Egyetemen miért taníthatnak tanári diploma nélkül sokan?

Figyelt kérdés
Persze, az hogy valaki előadást tart nélküle, még megértem. De szemináriumon nem ártana szerintem. A hallgatóknak is jobb lenne, meg a tanárnak is.

2017. okt. 12. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mikor én végeztem 2005-ben, akkor az általános iskolai és egyetemen való tanításhoz nem kellett tanári diploma, csak középiskolában való elhelyezkedéshez. Tehát, akinek nincs tanári diplomája de egyetemen végzett (vagy főiskolán) az is oktathat egyetemen. De én azért megcsináltam a tanárit is a nyelvszakom mellé.
2017. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Pontosítok, mielőtt valaki félreérti és lehurrog: tehát általánosban és egyetemen is lehet tanítani egyetemei szakirányú diplomával (pl történész) ami nem azonos a történelem szakos főiskolai diplomával. Valamilyen diploma természetesen kell hozzá. De az is lehet, hogy azóta változtak a dolgok..
2017. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan szakemberek, akik a szakmájukhoz nagyon jól értenek, és ezt a tudást át tudják adni, őket meg szokták hívni előadónak, de ők nem feltétlenül tanárok. Nekem van munkavédelmis a családban, aki hasonlóképp jó szakember, és sokszor hívták előadást is tartani. Ő életből vett példákkal is be tudta mutatni a szakmát, míg akinek tanári végzettsége van és csak könyvből ismeri, nem biztos, hogy ugyanolyan szemléletesen át tudja adni a tudást. Nem várták el tőle a tanári diplomát, de igazából szerintem ideje sem nagyon lett volna megcsinálni a munkája mellett még ezt is.
2017. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha te pl. orvos akarnál lenni, kitől tanulnál szívesebben, egy tanártól, aki soha nem gyógyított, csak tanított, vagy egy orvostól, aki aktívan praktizál is az orvosi pályán?
2017. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Itt felnőttek vagyunk, akik felnőtt szaktekintélyektől tanulunk. Ha szerencsénk van, akkor jó arcok és emberségesek, de ez nem követelmény. Az a dolguk, hogy átadjanak egy tudást, nem az, hogy a kis lelkünket simogassák.

Pedig nagyon tudnám értékelni, hidd el, antidepresszánsokon és nyugtatókon vagyok két éve az eddigi három felsőoktatási évem alatt, de inkább ez, mint hogy babusgatva ne tanítsanak semmit.

Pedagógus szerintem a gyerekeknek kell (de nekik tényleg). Nekünk már a magunk felelőssége, hogy hogy birkózunk meg a kőbunkó tahó lőcsökkel.

2017. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

A tanári végzettség alapvetően pedagógusi tudást, módszertani tárházát jelent. Azt gondolják, felnőttekhez nem kell.

Egyfelől igaz, csakhogy van a felnőttképzés önálló tudományként, s ezt sem várják el tőlük.

Mert a tudomány minél mélyebb ismerete szerintük megöl mindent.

Nem igaz, hogy általánoshoz nem kell képzettség! Tanító végzettséggel alsóban, tanárképzős végzettséggel 5-10. évfolyamokban taníthatsz. Nagy baj, hogy pl. a 6&8 osztályos gimikben ez nem elvárás, hanem TTK-s &BTK-s végzettség, s egy csep pedagógia elég...


Magam tanár, TTK-s és tréneri végzettséggel rendelkezem.

2017. okt. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

"Nagy baj, hogy pl. a 6&8 osztályos gimikben ez nem elvárás, hanem TTK-s &BTK-s végzettség, s egy csep pedagógia elég... "


Nem elég. Tanári diploma kell.

2017. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 -os, de ha az altalanosba is kell kulon tanari (foiskolai) vegzettseg, akkor a btk-s egyetemi szakon miert vannak kotelezo pedagogia+pszichologia orak, amin altalanos iskolai korosztalyra celozva - pl alkalmazott nyelveszet volt nekunk angol szakon, s altalanos iskolas nyelvkonyveket vettunk vegig.

???

2017. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Talán, mert belátták azt, hogy a "termésnek" az is jó...túl jó is sajnos.
2017. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen azért nem kell tanári diploma, mert mindenki úgy veszi, hogy ott már felnőttek vannak, és nem kisgyerekek.

Tanári diploma a pedagógia miatt középiskolához meg általánoshoz kell, mert ott még gyerekekkel foglalkozol, és bizony néha a nevelés is rád hárul egy kisebb mértékben.


Egyetemen pedig én sem tanulnék szívesen olyantól, aki nem dolgozik a szakmában, csak azért tanít, mert pedagógiai végzettsége van...

2017. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!