Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz barmi kovetkezmenye...

Lesz barmi kovetkezmenye annak ha nem teljesitek egyetemen egy targyat?

Figyelt kérdés
Felvettem egy 3 kredites targyat ami szabadon valaszthato volt es a targy jegye 2 prezentaciobol all. Nem akarom most az okat ismertetni de nem tudok bejarni orakra ezert teljesiteni se tudom ami nem gaz mert erre a felevre 33 kreditet vettem fel szoval igy is 30 lesz ha minden sikerul. Ez szamit valahova hogy nem teljesitettem vagy kovi felevben ujra fel kell vennem vagy nem? Illetve van minimum kredit ami egy felevre/evre meg van adva hogy mennyit kell teljesiteni vagy csak ajanlott a minimum 27-33?

2021. okt. 23. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Majd csak büntetést kell fizetned a nem teljesített kreditek miatt.
2021. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van a szab.válok esetében is egy kredit szám, amit a tanulmányok alatt teljesíteni kell, tehát ez legyen meg a végére.
2021. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy 2-es írja. Majd megszerzed a szükséges szabad krediteket más tárgyakkal. Következő félében ezt is felveheted újra akár, de nem muszáj, hiszen nem kötelező tárgy, hagyhatod is

a fenébe. Csak arra figyelj, hogy a nem teljesített kreditek beleszámítanak a 10% kredittúllépésbe. (Tehát pl. ha egy 180 kredites alapképzésen vagy, ezt a mennyiséget +10% kredittel

lépheted túl, 198 kredit felett fizetned kell minden egyes kreditért, #1 gondolom ezt érti büntetés alatt. A többszöri tárgyfelvétel, vagy nem

teljesített tárgyak beleszámítanak ebbe a kredittúlfutásba.)

2021. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!