Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ennek valami kovetkezmenye...

Van ennek valami kovetkezmenye? Lesz ebbol problema? Berakhatnak intezmenybe? Vagy meg lehet oldani ezt hogy ne keljen suliba jarnom meg egy darabig.

Figyelt kérdés

17 eves vagyok,es eleg sok problemam van.

Februar ota nem vagyok iskolas,pszichologushoz jartam allandoan,beteg voltam hetente stb...

Nem tudok tanulni a sulyos agyraszkodasom utan,es sajnos sokat stresszelem magam minden nap.

Nem szeretnek suliba jarni,csak kesobb most dolgozom igaz nem vagyok bejelentve,de keresem es nalunk sajnos muszaly a penz.



2014. júl. 8. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
16-éves korodig vagy iskola kötelezett így mivel már betöltötte senkinek semmi köze ( ha a szüleidnek is megfelel nem mintha magadtól nem iratkozhatnál ki az iskolából) hozzá . Simán kiiratkozhatsz azonban nem fogsz kapni családi pótlékot és be sem vagy jelentve így nem tudom, hogy ki fog TB-t fizetni utána.
2014. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyukammal jelentkeztem ki,mivel allandoan beteg lettem es a korhazban kotottunk ki mindig.

Csaladi potlekot tudom hogy nem kapok,de a tbt nem tudom.

Azt hogy tudnam megoldani?!

De akkor mar nem szolhatnak bele hogy nem jarok??

Nekem azt mondtak hogy attol 18 eves koromig kell jarni vagy intezetbe raknak

2014. júl. 8. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű a dolog

„Azok a tanulók, akik tanulmányaikat

az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően

kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket

betöltik.”

Ha:

2011/2012. tanévben 9-es

2012/2013. tanévben 10-es

2013/2014. tanévben 11-es vagy..illetve voltál akkor bizony 18 éves korodig vagy tanköteles, és igazuk van akik azt mondták hogy ezért büntetés jár.

Ha viszont már te 2012/2013-as tanévben voltál 9-es akkor már nem vagy tanköteles. Ezt te tudhatod, amit írtál abból nem állapítható meg.

Ha ez utóbbi variáció rád az igaz akkor ha feketén bejelentés nélkül dolgozol akkor nincs rendezve a Tb-d. Havi 6810 Ft-ot vagy köteles fizetni a NAV-nak. Ha ezt nem teszed meg akkor tartozást halmozol fel, és ha egyszer esz bejelentett munkád letiltják a fizetésedből, vagy ha lesz valamilyen vagyonod végrehajtják rajtad mint köztartozást. Visszamenőlegesen kell fizetned nem csak akkortól amikortól te úgy döntesz hogy elkezded fizetni a járulékot.

2014. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

En 2013ban jottem el,9es voltam.

A tbt havonta kell befizetnem??

2014. júl. 8. 17:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj..na szóval melyik tanévben kezdted a 9. osztályt? (először!!!)

többi folyt ha válaszoltál

2014. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elokesziton voltam 2012-ben fejeztembe a 9.et majd 2013ban ujra 9es lettem,de nem fejeztem be
2014. júl. 8. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor még tanköteles vagy..de menj be az oktatási hivatalba és kérdezz rá..
2014. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!